HP ProBook 6555b podruhé – video (kvalita zpracování)

Normální

Už minule jsem se věnoval notebooku HP ProBook 6555b (samozřejmě jsem se mu taky věnoval v recenzi), tentokrát jsem se však rozhodl, že natočím krátké video, jehož hlavním cílem bude reálně představit kvalitu zpracování tohoto notebooku (upozorňuji, že je natáčené pouze fotoaparátem). Tak snad vám přijde vhod…

HP ProBook 6555b – kvalita zpracování [HD]

Přestože nemá velký smysl video nějak zvlášť komentovat, dodám jen, že je na videu dobře vidět, že je 6555b zpracovaný opravdu dobře (video je navíc aplikovatelné i na 6550b, 6545b), kromě Upgrade Bay nikde netrpí prohýbáním, také klávesnice je velmi, velmi pevná (připomněla mi můj ThinkPad R400). Jen víko je “pouze” standardní.

Pokud byste si přáli, přidám sem ještě krátké video porovnávající tento ProBook se jeho de facto jediným, i když ne přímým a o něco levnějším konkurentem Lenovo ThinkPad SL510.

Srovnání s ThinkPadem SL510

Jak jsem zmiňoval, doplňuji srovnání s Lenovo ThinkPadem SL510, etalonem low-end business segmentu, ke kterému se ProBook 6555b cenou velmi silně přibližuje. Srovnání to sice není úplně fér, protože jednak ThinkPad SL510 je low-end business, jednak se momentálně bez operačního systému prodává za magických 10 000 Kč a jednak osazuje dražší komponenty Intel (cena s AMD by jistě byla příjemná).

Ovšem přesto si myslím, že krátké videosrovnání alespoň částečně přiblíží, jaký je mezi různými business třídami rozdíl, resp. co očekávat. HP ProBook 6555b ze srovnání samozřejmě vychází jako vítěz, ovšem ne ve všech ohledech je tím lepším (jak je na videu vidět, z víka displeje v ThinkPadu jsem měl lepší pocit, ovšem ThinkPad má také pohodlnější klávesnici – i když se v levé části při silném tlaku prohýbá; určitě je plusem třítlačítkový TrackPoint a rozměrnější touchpad). 6555b zase přináší díky plastovým a částečně také hořčíkovým výztuhám bytelnější šasi, především ovšem odolné proti prohýbání. Podtrženo, sečteno – oba notebooky patří ve své kategorii k těm nejlepším, v daném finančním rozpětí neuděláte chybu ani s jedním.

Lenovo ThinkPad SL510 + srovnání s HP ProBook 6555b [HD]

4 komentáře: „HP ProBook 6555b podruhé – video (kvalita zpracování)

 1. Prostě solidně udělaný notebook

  Za ne mnoho peněz hezky udělaný notebook, jenž je k dnešku v poměru cena/kvalita a v rámci zaměřené konkurence opravdu premiant. Zároveň škoda, že se nám „vypařila“ stará dobrá ThinkPad R řada (zvláště ve smyslu konstrukce) a zbyla „jen“ SL/L…

  Porovnání Probooku 6555b s SL510 není od věci (nakonec swarm kdys takto porovnával jeho 14″ ThinkPad R61 s SL500, což dopadlo, jak muselo…), někdo si udělá obrázek, směle do toho! 🙂 Ale je celkem jisté, že ač SL510 je zas kousek lepší oproti svému předchůdci (a ve své cenové zase fajn, o verzi bez OS za desítku nemluvě), HP 6555b (potažmo ono stejné šasi u 6545/6550b) je odolností drobek výš…

  • Já sem krátké video se srovnáním SL510 a 6555b snad ještě dnes doplním (do tohoto příspěvku, abych už nepsal třetí příspěvek o 6555b – to by už asi vypadalo jako reklama, i když rozumná).

   Jinak jistě, 6555b a SL510/L512 se opravdu přímo nedají srovnávat – jednak jiná třída, ale hlavně kdyby SL510 udělali s AMD komponentami, ta cena by byla úplně, ale úplně někde jinde. Jak píšeš – když už teď nabízí bez OS SL510 za 10.000 Kč, neumím si představit, kolik by stála verze s AMD…

   Takhle – původní ASUS ThinkPady SL300/400/500 byly celkem hrozné. Nové Lenovo ThinkPady SL410/510 jsou fajn, v době uvedení byly super fajn. Mají dokonce co nabídnout oproti 6555b – lepší klávesnici, o něco lepší pocit z víka. Ani jejich konstrukce není špatná, i když 6555b obecně nedosahuje (prohýbání tam prostě je, ovšem šasi jako takové drží slušně).

   Co se ThinkPadů R týče, taky jsem byl zklamaný, že se přetransformovaly do řady L, ovšem dnes už to beru sportovně – „erka“ se prodávala kolem 20.000 Kč, dnes seženeš „téčko“ jen o 5.000 Kč dráž, takže to není tak hrozné.

   • Anonymní

    Jasné… Ale třeba ke konci roku 2008 se daly R500 sehnat kolem 16 tis., R400 dokonce cca 15 600 Kč, což bylo úžasné. Pak to trochu opět skočilo jinam…

    Domů jsme v srpnu, jak jsem už zmiňoval, pořídili 6545b. Moc jiných voleb „nebylo“, protože v těch dnech skočila cena SL510 (s matným) nad cenu onoho ProBooku (který byl za 15 200 Kč v základní konfig.), což bylo pro mne pak v tom porovnání krapet jaksi těžko akceptovatelné (navíc byl pro bratra, ten ocenil jakožto velký využivatel čísel numeriku).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s