HP ProBook 6555b – to nej za 15.000 Kč!

Normální

Přestože má recenze v nadpisu zmíněného stroje brzy vyjde na předem známých místech, rád bych se ProBooku 6555b trochu věnoval i tady, protože stojí za to o něm něco napsat co nejdřív. Abych byl upřímný, recenze přichází žalostně pozdě, protože tenhle notebook by teď měl být hitem. Jak to tak ale sleduju, moc se o něm neví a je to škoda…

Jaký je?

HP ProBook 6555b je 15,6″ business notebook střední třídy postavený na komponentách AMD, což s sebou přináší jak pozitiva v podobě příjemné ceny, tak negativa ve vyšší spotřebě energie (notebook tak reálně vydrží s šestičlánkovou baterií pouze 3,5 hodiny).

Vzhled a celkový design notebooku je opravdu velmi dobrý – notebook vypadá elegantně a nejednoho uživatele potěší, že i draze. Na druhou stranu si na své přijdou i techničtější typy díky částečně “strojovému” designu. Velice oceňuji kompletně matné provedení. Nejsem si ale jistý, zda nejsou matně stříbrné plochy od HP trochu krátkozraké s ohlédnutím na špinění a odírání.

Kvalita konstrukce je opravdu velmi dobrá – ThinkPadům T ani EliteBookům se samozřejmě rovnat nemůže, ovšem je už na opravdové business úrovni. Víko je sice pouze plastové, ovšem dostatečně pevné. Základna je vyztužená slitinovým rámem, takže je téměř skálopevná.

Zabezpečení je také na profesionální business úrovni díky čtečce otisků prstů napojené na TPM čip s podporou preboot autentizace. Konektivita si taky nezadá s profi kolegy – dokovací konektor, Upgrade Bay, štědrá nabídka portů…

Závěr

HP ProBook 6555b má svá omezení a mouchy (především v nižší výdrži), ovšem uvážíme-li cenu, která se momentálně pohybuje kolem 15.500 Kč s DPH, řadí se pořizovacími náklady do lowend business segmentu, kde ovšem nemá absolutně žádného reálného soupeře – ProBooky S nesahají “béčku” ani po kotníky, ThinkPady SL jej také nepřekonají (horší konstrukce, žádné reálné business zabezpečení, konektivita na úrovni multimediálů; ovšem lepší klávesnice, TrackPoint, trochu pevnější víko, žádné stříbrné plochy), ThinkPady L taky ztrácí (přidávají sice dokovací konektor, DisplayPort a TPM čip, ovšem cenovka už je zhruba o 5.000 Kč vyšší).

Takže má rada v tomto předvánočním, lehce hektickém příspěvku zní: “Telefonujte a objednávejte!” Nic lepšího totiž neseženete! Tedy pokud vás láká kvalita a ne pozlátko a “vysoký” výkon.

Doplnění: Mou recenzi ProBooku 6555b najdete zde.

2 komentáře: „HP ProBook 6555b – to nej za 15.000 Kč!

  1. Klávesnice HP 6545/6555b

    Zdravím,

    souhlasím, že v ceně cca 15 tis. je HP 6555b konstrukčně asi to nejlepší (navíc hezké zpracování), co se dá dnes sehnat (vlastně i do 20. tis. – mj. stejné šasi jako 6550b). Sám obdobně koumám, co spousty lidí láká v tak velké míře na Probookových „s“ řadách (pokud stačí integrovaná grafika) při stejné nebo podobné ceně… Ale ta klávesnice (hádám, že bude stejná jako u HP 6545b) mi přijde velice fajn, vlastně trochu možná „zahřeším“, ale přijde mi (nepíši všemi deseti) možná i lehce příjemnější (jistější/přesnější a rychlejší psaní – méně chyb, rychlejší ve smyslu odezvy kláves), než u mého současného a oblíbeného ThinkPadu R400 (doma máme právě i 6545b). Být tak ještě dostupná „AMD“ alternativa k 14″ 6450b v ceně do 16 tis… 🙂

    • Lidé na ProBoocích S láká především provedení stylem „kočkopes“ – částečně business, částečně multimediál, částečně výkon… Ve výsledku ale spíš nic.

      Taky mám ThinkPad R400 (+ prošly mi samozřejmě rukama prakticky všechny současné ThinkPady) a prostě lepší klávesnice nikde nejsou. Klávesnicí ProBooku 6555b nijak nekritizuju (ostatně ani v recenzi), ale je to business notebook a klávesnice mohla mít aspoň ergonomické tvarování, když už nic. Špatná není, naopak, rozhodně je mnohem lepší než většina toho, co najdeme v běžných noteboocích, ale ať je to, jak je to, na ThinkPad nemá (ani na SL/L ořezanou šestiřadou verzi).

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s