Čistíme nylonové pásky pro Apple Watch

Normální

Pokud máte jako já rádi nylonové provlékací pásky pro Apple Watch (alias „Sport Loop“), jistě jste došli do bodu, že je potřebujete vyčistit. Jak ale úspěšně na to? Dlouho jsem se jejich čištění obával, protože z oficiálních informací od Apple máte skoro pocit, že když se jich dotkne kapka saponátu, shoří nebo se minimálně rozpadnou. Jak to je?

Už jsem několikrát zde na blogu psal, že jediné pásky pro Apple Watch, které dlouhodobě používám, jsou ty nylonové provlékací (alias „Sport Loop“). Je to proto, že mám poměrně citlivou pokožku a cokoliv, co by na ni dlouhodobě přímo doléhalo a neumožňovalo větrání, by mi velmi rychle udělalo neplechu v podobě zarudnutí a podobně. Dokonce ani perforovaný elastomerový pásek („Sport Band“) Nike nestačí – je to s ním lepší, ale dříve či později začne mé zápěstí protestovat a dojde ke stejným problémům. Provlékací nylonové pásky jsou však prodyšné, ale hlavně nedoléhají celou plochou na kůži, protože se o ni opírají takovými „polštářky“, které umožňují částečné proudění vzduchu mezi kůží a páskem samotným. Dlouhodobě s nimi tedy nemám problém, a to ani v případě, že jsou více utažené.

Jenže po delším nošení takový pásek prostě ušpiníte. A protože se v principu jedná o látkový pásek, nelze ho jen tak snadno očistit jako pásek gumový. Jak tedy na to? Na webu Apple se dozvíte, že máte použít pouze vodou mírně navlhčený hadřík, pásek očistit a pak jej vysušit. Oficiální popis od Apple níže:

  1. Utřete řemínek měkkým hadříkem, který nezanechává chloupky. Pokud je to potřeba, navlhčete hadřík čistou vodou.
  2. Než řemínek k hodinkám Apple Watch znovu připevníte, usušte ho neabrazivním hadříkem.

Když to napíšu hodně jednoduše – u pásků, které jsou určené pro sport a také do vody, na plavání či surfování, kdy se dostávají do styku s kyselým lidským potem a slanou nebo chlorovanou vodou, mi přijde až přehnaně opatrné doporučovat čištění pouhým navlhčeným hadříkem a okamžité usušení.

Na Redditu jsem našel zajímavý návod, který jsem se rozhodl vyzkoušet. A hned na úvod řeknu, že zkušenost je skvělá – pásky vypadají zase jako nové. Jak na to? Jednoduše pásky vyperte v pračce, např. v kapse nějakých nebarvících kalhot či kraťasů. Já použit syntetické sportovní kraťasy se síťovanými kapsami jen na krátký, 30minutový program s nižší teplotou, příliš jsem to nepřeháněl s pracím gelem a výsledek byl výborný.

Upozorňuji, že mnou uvedený postup není oficiální a není schválený výrobcem! Podstupujete jej, stejně jako já, na vlastní riziko.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s