Výdrž baterie Apple Watch Series 5 a iPhone 11 Pro

Normální

Poté, co se především hodinky stabilizovaly, mám na základě zkušeností konečně docela jasnou představu o tom, kolik vydrží Apple Watch Series 5 (ve 40mm verzi) a iPhone 11 Pro na baterii. Je always-on displej na Series 5 skutečně takový žrout? A co ona vychvalovaná dlouhá výdrž iPhonu 11 Pro – není to jen mnoho povyku pro nic?

Počáteční zklamání ze Series 5

Když jsem hodinky Apple Watch Series 5 obdržel, první dva dny jsem byl z jejich výdrže skutečně zklamaný, až jsem začal zpochybňovat jinak vysokou důvěryhodnost Applu, jehož představitelé tvrdili, že Series 5 vydrží stejně jako Series 4, tedy že always-on displej nemá mít žádný znatelný dopad na výdrž baterie. Má zkušenost byla hodně odlišná, kdy hodinky byly rády, že vydržely 16hodinový den. Takový ranní půlhodinový sport s GPS a poslechem hudby ukousl z baterie klidně i 12 %, což bylo zhruba 3-5x víc než v případě Series 4. No co vám budu povídat, za dobře investované peníze jsem nákup Series 5 tedy nepovažoval. Ze všeho jsem vinil always-on displej. Jenže pak přišlo pár rychlých aktualizací iOS a WatchOS a světe, div se, všechno bylo jinak.

Už si to sedlo

Najednou se výdrž vrátila i s always-on displejem do normálu, do starých dobrých kolejí Series 4, kdy jsem večer po běžném dni odkládal hodinky s 30-40 % baterie, po náročnějším dni pak s 25 %. Ukázalo se, jak napovídají zkušenosti uživatelů, že problémem byly některé aplikace, mimochodem i aplikace pro měření hluku přímo od Applu, které hodinky vybíjely rychlostí blesku. Vše se, zdá se, opravilo a radost je na světě.

Včera se mi podařilo hodinky skutečně zapřáhnout (167 minut cvičení, z toho 60 minut fitka s hudbou v AirPods a 100 minut chůze s GPS) a večer jsem je dával po 16 hodinách na nabíječku s 19 % baterie. To je pěkný průměr 5 % baterie za hodinu při vyšší zátěži.

Výdrž iPhone 11 Pro

No a jak se chová iPhone? Ten se od začátku choval příkladně, zde nemůžu mít žádné výtky. Řeknu to takhle: konečně nemusím mamince závidět výdrž jejího iPhonu XR. Včera to bylo poprvé od pořízení iPhone 11 Pro, co jsem jej dával na nabíječku s méně než 50 % baterie, konkrétně 49 %. Jinak, protože v práci osobní telefon příliš nepoužívám, má večer kolem 75 % baterie, což je opravdu vynikající výsledek. Obdobná zátěž na iPhone XS by znamenala o 25 % baterie méně.

1 komentář: „Výdrž baterie Apple Watch Series 5 a iPhone 11 Pro

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s