Jak aktivovat EKG na českých Apple Watch?

Normální

Jak víte, jednou z důležitých novinek, kterou Apple Watch Series 4 přinesly, je podpora (ač zjednodušeného) EKG. Byla přidána až po vydání první aktualizace WatchOS pro hodinky z USA. Před pár týdny se s další aktualizací usmálo štěstí i na Evropu, ale jen na některé země. A mezi nimi – samozřejmě – ČR není. Jak tedy aktivovat EKG na českých Apple Watch?

Přestože není funkce snímání EKG, která namísto mnoha (typicky dvanácti) elektrod v nemocničních, profesionálních zdravotnických snímačů EKG, funguje jen se dvěma, nic dramaticky významného (ačkoliv vědět, že mám na ruce denně přístroj, který dokáže orientačně rozpoznat problémy s fibrilací síní a včas mě na ně upozornit, není špatné), bylo kolem ní tolik humbuku a je pro spoustu lidí natolik atraktivní a novátorská, že ji samozřejmě každý majitel nových Apple Watch Series 4 chtěl ihned používat (mě nevyjímaje). O to větší bylo zklamání, když to vypadalo, že funkce se do Evropy snad ani nedostane. Štěstí se však před pár týdny (koncem března s aktualizací WatchOS 5.2) usmálo, ale vlastně jen částečně – na ČR (a další „nevýznamné“ země) řada nepřišla.

Nicméně aplikaci EKG v hodinkách najdete, stejně tak nabídku její aktivace v aplikaci Zdraví, jen vám ji telefon nedovolí dokončit kvůli regionu, ve kterém jste. Co s tím? Pomoc je snadná – ačkoliv jsem si to nemyslel, mám vyzkoušené, že se váš region kontroluje pouze během první aktivace funkce, pak už můžete cestovat, jak je vám libo, přitom funkce bude dál aktivní.

Jak aktivovat EKG na českých Apple Watch?

Co tedy udělat pro aktivaci EKG na českých Apple Watch Series 4?

  1. Odjeďte na výlet do některé z podporovaných zemí (nejlépe se asi nabízí Německo nebo Rakousko – spojte to třeba s návštěvou norimberské ZOO). Podle všeho byste měli být online, tedy připojeni k místní datové síti.
  2. Spusťte aplikaci Zdraví ve vašem iPhonu.
  3. Přepněte se do sekce Zdravotní data.
  4. Přejděte do nabídky Srdce.
  5. Dole přejděte do nabídky Elektrokardiogram (EKG).
  6. Dále již následujte jednotlivé kroky průvodce.

EKG pořídíte kdykoliv pomocí aplikace EKG přímo na Apple Watch tak, že se zklidníte a prst druhé ruky položíte po dobu měření (30 vteřin) na digitální korunce.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s