Fitbit Versa: platby hodinkami Fitbit Pay, neoriginální pásky a jiné

Normální

Tak už jsem s mou Versou strávil několik měsíců, dokonce zažil reklamaci, aktivoval si platby hodinkami Fitbit Pay, které nedávno přišly do Česka, nakoupil samozřejmě hromadu (čínských) pásků a jiných drobností a krátce bych o tom všem dnes poreferoval.

Platby hodinkami Fitbit Pay v Čechách!

Ano, to, čemu jsem po zkušenostech s Google Pay, Apple Pay a dalšími „moderními“ službami v zemích českých už přestal věřit, se jako blesk z čistého nebe stalo skutečností – začátkem září první česká banka Moneta Money Bank u nás spustila platby hodinkami Fitbit Pay (a také Garmin Pay, který využívá stejnou technologii). Asi je vám jasné, že hned, jak jsem se to dozvěděl, jsem si ihned musel platební kartu zřídit…

Sice mě trochu zklamalo, že moje domovská banka, Air Bank, nebude mezi prvními s Fitbit Pay (prý další čtyři české banky mají službu zanedlouho spustit taky), nicméně co se dá dělat.

Byla to popravdě docela bojovka, byl jsem na pár dní zpět v domovině a dal jsem si cíl vše stihnout zařídit. Hned v pondělí odpoledne jsem si domluvil schůzku v bance, podepsal hromadu papírů, přešel na účet Tom a nechal si zřídit platební kartu MasterCard (můžete i Visa, dle vaší preference, službu podporují obě). Jelikož je účet zcela zdarma, nebylo třeba váhat. Pak jsem se jen modlil, aby karta přišla do pátku.

Pro zřízení Fitbit Pay totiž potřebujete mít kartu fyzicky u sebe, na rozdíl od Google Pay, který si přímo v telefonu napáruje kartu elektronicky skrze aplikaci bez toho, abyste ji vůbec museli mít fyzicky v ruce. V případě Fitbit Pay musíte kartu přidat skrze mobilní aplikaci Fitbit (sekce Account – Versa – Wallet) podobně jako u kterékoliv jiné platby na internetu, a tak zadáte jméno, příjmení, adresu, no ale především číslo karty a CVV kód na zadní straně. Jenže tyto údaje získáte až s kartou. Nezapomeňte, že v hodinkách musí být nainstalována aplikace Wallet!

Karta ale naštěstí v pátek přišla (slušné načasování!), já ji hned aktivoval a přidal do hodinek. To celé zabralo možná 10 minut. Od té chvíle je kartu možné používat. Potěšilo mě, že se karta v aplikaci i v hodinkách zobrazí s opravdovým obrázkem.

20180915_183806540_ios.jpg

A jak funguje placení? Naprosto stejně jako platba bezkontaktní kartou – podržíte pár vteřin levé tlačítko na hodinkách, ty zavibrují a zobrazí se na displeji vaše karta (se zmíněným obrázkem). V tu chvíli je aktivní placení a hodinky jen stačí přiložit k terminálu. Po úspěšném zaplacení se na displeji zobrazí zelené potvrzení a vše je hotovo. V aplikaci Fitbit pak vidíte všechny hodinkami provedené platby, ve výpisu vaší banky samozřejmě také.

Upřímně jsem nadšen!

Reklamace

Krátce se zmíním o reklamaci mé Versy. Mám ji z Alzy, protože předobjednávky Fitbit na svém webu totálně zpackal, takže jsem je paradoxně od Alzy měl dřív než z oné předobjednávky, kterou jsem učinil už koncem března. Zpět ale k tématu. Inu, Versa se pokazila, displej přestával reagovat, pak začal sám od sebe odesílat dotyky, ke konci už dokonce i špatně zobrazoval (proužky přes displej), takže reklamace byla nevyhnutelná – oplakal jsem to a na chvíli se vrátil ke starému Mi Bandu 2 (to jsem si uvědomil, o kolik je to s Fitbitem lepší). Reklamace se ale táhla, po cca 23 dnech mi Alza dala nový kus. Tím chci jen říct, že rychlost servisu Fitbit asi nebude úplně nejlepší, tak s tím počítejte. Služby okamžité výměny tím dostávají nový rozměr…

Neoriginální pásky a jiné příslušenství

Protože originální elastomerové pásky Fitbit jsou tuhé a celkově pro mě v případě Versy nepříliš pohodlné (podívejte se ale na internet, nejsem sám!). Navíc se Fitbit nemá k tomu udělat jako u svých minulých modelů nějaké „sportovní“ pásky z měkčího, větraného materiálu. Takže mi nezbylo nic jiného než se poohlédnout v Číně.

Asi jako s každým jiným produktem čínským výrobcům chvíli trvá trefit veškeré parametry, kvalitu a podobně. Čili první pásky, které mi dorazily, nebyly ideální. Teď jsem si objednával nový v srpnu a zde už je kvalita i provedení úplně jinde.

Které koupit a kterým se vyhnout? Obecně látkové pásky (imitace „woven“ od Fitbitu, které se dávaly k speciálním edicím Versy) nejsou špatné, ale spíš bych se jim vyhnul. Jednak se dělají jen v jedné velikosti, která je sice univerzální a lidem s větším obvodem zápěstí sednou perfektně, ale především se docela rychle špiní a spoustě lidem se rozlepují. Až překvapivě dobré jsou „milanese loop“ pásky, protože i ty čínské jsou opravdu elegantní! Jen pozor, aby měly správné uchycení – první kusy neměly výřez na rychloupínací stěžejky, případně jej měly obráceně, čímž riskujete poškrábání hodinek.

Které se mi ale na výsost osvědčily, jsou silikonové sportovní (imitace sportovních k Apple Watch) – mají měkký, příjemný materiál, díky perforaci ani citlivá zápěstí tolik netrpí a zajišťují přesnější snímání tepu (od té doby, co jsem přešel z originálního elastomerového na neoriginální silikonový, ubylo nepřesného měření spánku). A které konkrétně? Podle mě nejlepší jsou Pugo Top pásky z Amazonu, ale velmi slušné jsou také KTAB z AliExpressu.

Dále se mi osvědčil silikonový, průhledný návlek na tělo hodinek od MLLSE, který používám, když hrozí, že si hodinky poškrábu nebo s nimi můžu praštit.

No a nově jsem si pořídil elegantní nabíječku se stojánkem, která je také velmi dobrá.

2 komentáře: „Fitbit Versa: platby hodinkami Fitbit Pay, neoriginální pásky a jiné

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s