Návod: jak nakupovat na Xbox One Games Store, když není oficiálně v Čechách

Normální

Spousta lidí se mě v poslední době ptá, protože si přečetli mé články o zkušenostech s Xbox One a/nebo moje příspěvky na fórech, jak nakupovat digitální hry na Xbox One z Games Store, když ještě není oficiálně v ČR, a tak jim nefunguje česká platební karta ani adresa. Tak přináším velmi krátký a jednoduchý návod…

V první řadě upozornění: je třeba použít platební metodu PayPal. Právě proto, že Xbox One není oficiálně v ČR, a tak můžete vybrat pouze cizí země (typicky UK nebo US), nemůžete přidat českou platební kartu ani adresu, ale pouze karty a adresy ze zemí, kde Xbox One podporovaný je.

Nicméně, na rozdíl od Xbox 360, kde jste museli používat Xbox Live účet z cizí země (a občas za to Microsoft rozděloval bany), na Xbox One toto funguje jinak, lépe, stejně jako na Windows 8 nebo Windows Phone – měníte pouze zemi obchodu/konzole, ne zemi Xbox Live účtu. A tak můžete mít pro každý region nastavenou jinou fakturační adresu a jiné platební metody a k tomu ještě nic z toho neovlivní nastavení na Xbox 360, který používá starý systém.

Nevýhodou je, že přes PayPal budete mít trošku horší kurz (platí se v Librách, případně Dolarech, PayPal si navíc přidá drobou přirážku jako poplatek). Obecně vychází americké ceny o něco lépe než anglické, nezapomeňte ale, že v Anglii (UK) už je započítaná daň, v US se přidá dodatečně, a tak ceny ve Store jsou bez DPH! Daň v US vychází – pokud mě zrak nešálí – na cca 10 %, a tak obvykle oproti Librám cca 10 % ušetříte.

Jak přidat PayPal na Xbox One

PayPal musíte přidat online, na webu Xbox.com, na konzoli to (zatím?) nelze. Zde je návod i s obrázky:

 1. Jděte na Xbox.com a přihlaste se.
 2. Změňte (dole na stránce) region/jazyk na požadovanou zemi (např. UK).
  image
  image
 3. Jděte do My Account.
  image
 4. Jděte do Payment & Billing.
  image
 5. V účtu na Xbox.com (zase v UK regionu) si změňte Billing info (My Account -> Payment & Billing) na nějakou UK adresu (nějakou sežeňte – tip: celkem fungují hotely apod., ale je to jedno).
  image
 6. Pro přidání PayPal jděte zase do Payment & Billing a vlevo ve sloupci klikněte na Add PayPal. Pak už jen spárujete PayPal účet. I zde doporučuji (na webu PayPal) pro tohle spárování nastavit nějakou UK adresu (bude se to ptát, jakou invoice address použít, zda stávající, některou ze seznamu, nebo novou – přidejte novou).
  image

Hotovo

paypal-xboxone

Hotovo. Nyní bystě měli být schopní na Xbox One nakupovat z Xbox One Games Store. Až přijde Xbox One oficiálně do ČR, pouze si v konzoli změníte region a přidáte české platební metody.

Reklamy

3 komentáře: „Návod: jak nakupovat na Xbox One Games Store, když není oficiálně v Čechách

 1. Míra

  Kupoval jsem Kinect Sports Rivals za 59,99 $. Platil jsem kreditní kartou. Odečetlo mi to celkem 65,31$ v přepočtu 1299,80 Kč

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s