Aktualizace Google Calendar Sync – chyba přihlašování

Normální

Google nedávno vydal aktualizaci 0.9.4.0/0.9.4.1 své utility Google Calendar Sync, která synchronizuje kalendář Google s tím ve vašem Outlooku (vzhledem k tomu, že kvůli “práci” často přecházím mezi počítači, všechny možné synchronizace rád a často používám). Nově přibyla podpora pro 64bitovou verzi Outlooku 2010. Jenže vývojáři se v aktualizované verzi dopustili určité chyby, a tak se může objevit chyba s přihlašováním – přihlašovací dialog prostě neuloží zadané údaje, což není možné nijak obejít.

gcs

Kde je chyba?

Pravděpodobně Google zapomněl na podporu uživatelských účtů, ve kterých se vyskytují speciální znaky, případně diakritika (takže takový uživatel “Matěj” je velký problém). Ostatní by ale na problém zřejmě narazit neměli.

Řešení

Prozatím je řešením pouze zůstat na starší verzi 0.9.3.6 a jakékoliv pokusy o aktualizaci Calendar Syncu zatrhnout. Jenže kde starší verzi sehnat? Řešení na diskusních fórech Google vytvořil Richard Kořínek, který prostě na web nahrál tuto starší verzi (více zde).

3 komentáře: „Aktualizace Google Calendar Sync – chyba přihlašování

  1. Anonymní

    Mám docela problém s google calendar sync a to ten že když edituju položku v outlooku tak se změna nepromítne do googlu a obráceně. VYtvoření nové položky problémy nedělá… Nejde synchronizovat účet na googlu přímo s exchange serverem? V telefonu není problém účet na exchange přidat a vidět kalendář, ale tento nejde kalendář sjednotit z googlem … 😦

  2. Bočís

    Ahoj, nejde mi přihlásit se do google calendar sync. Napíšu mail, zadám heslo, stisknu save a skočí mi zpět prázdná přihlašovací stránka. Netušíte, kde je chyba?

    • To, o čem píšete, je předmět příspěvku. Jak je uvedeno v textu, je třeba nainstalovat verzi 0.9.3.6, která jediná tímto problémem netrpí. Google zatím nevydal opravu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s