Nefunguje vám Advanced System Care 3 na ThinkPadu s Windows 7?

Normální

Nedávno jsem řešil zajímavý problém, se kterým mi nebyla technická podpora Advanced System Care schopná pomoct. Šlo o to, že na mém ThinkPadu R400 s Windows 7 Professional (obnovené přes Recovery Media) aplikace prostě nechtěla korektně běžet (resp. zobrazit) na jakémkoliv uživatelském účtu, který měl v názvu nějaký speciální český znak (typicky “Matěj”) – nedokázal pak uložit ani číst nastavení z jednoduchého důvodu “Cesta nenalezena”. Jen doplním, že na jakémkoliv jiném počítači či notebooku s Windows 7 nebyl problém (ani na jiných ThinkPadech).

ASC

Kde je chyba?

Je to až přehnaně jednoduché – Lenovo či Microsoft zřejmě špatně implementovali jazykový MUI balíček a místní/regionální nastavení.

Řešení?

Zajímavé ale je, že nastavování nepomáhá, protože v něm viditelně chyba není. S řešením problému jsem se trápil dlouhou dobu, až jsem rezignoval a vrátil se k CCleaneru. Nedalo mi to a musel jsem znovu. To, co pomohlo, je skoro až k pláči – stačí použít defaultní nastavení!

asc_problem

Postup:

 1. Otevřete Ovládací panely –> Hodiny, jazyk a oblast –> Oblast a jazyk.
 2. V záložce Formáty klikněte na tlačítko “Další nastavení…”.
 3. V novém okně jen klikněte na “Vynulovat” a vše uložte a zavřete.
 4. Doporučil bych ještě restart.
 5. Hotovo.
Reklamy

3 thoughts on “Nefunguje vám Advanced System Care 3 na ThinkPadu s Windows 7?

 1. Štěpán

  S tímhle má problémy více aplikací. Všiml jsem si, že když se ve Win 7 zakládá nový účet, přidělí se mu složka na chlup jako je název uživatele. Typicky hned po instalaci Win 7 když si zakládám čerstvého Štěpána, tak s tím mají posléze aplikace problém a ukládájí leckdy do složek Stpn apod. Nejjednoduší je tedy založit účet s názvem bez diakritiky a potom ho přejmenovat. Název složky zůstane nedotčen.

 2. Matěj

  To ano, ovšem tady není problém ve Windows 7 jako takových, ale chybě v implementaci u výrobce – typicky výrobce dává na výběr jazyk systému (EN/CZ), takže CZ je doinstalovaná jako jazykový balíček. Při tom se ale stala chybka (zřejmě se něco zapomnělo změnit/přenastavit) a problém byl na světe. S normálními, od základu českými Windows z instalačního DVD takový problém mít nebudeš.

  • Anonymní

   a presto jsem mel stejny problem i s cz original windows 7 notebook HP Pavilion bez zadnych uctu opravila to preinstalace

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s