Proč vrže opěrka zápěstí na ThinkPadu?

Znáte to, když je něco bez chyby, ale přesto malý problém najdete, naštve to člověka víc, než kdyby ta věc byla špatná celá (to člověk upadne do takové letargie a už je mu všechno jedno). To jsem začal maličko z obecna, takže přejděmež do konkrétní roviny – můj Lenovo ThinkPad R400 je konstrukčně velice povedený “kousek hardware”, zvláště háklivý jsem na nelibozvučné (kakofonní, řekli by asi hudebníci) ozvy, které taková zařízení vydávají. Ventilátor je zde tichý, konstrukce taky nevydává nezvyklé tóny (až na takové to praskání, co se ozve, když otevíráte displej), a to dokonce ani při úchopu… Ale počkat! A co ta pravá strana opěrky zápěstí? Ano – známý to problém nejen u mého modelu ThinkPadu.

Kde je problém?

Inu, jediné slabé místo mé R400 je právě pravá část opěrky zápěstí, která z nějakého důvodu mírně povrzává a tak nějak klape. Jak je to možné? Mezi vnitřní hořčíkovou kostrou Roll Cage a krycím plastem opěrky je prostě mezera, pokud v tomto místě vyvineme nějaký tlak, zvuk je na světě! Není to nic hrozného, naopak, ale člověka to prostě mrzí.

R400-operka-VIDEO2

Čím je to způsobené?

V pravé části opěrky je šachta pevného disku. To by nebyl problém. Tato šachta je z boku uzavřená odnímatelnou plastovou krytkou a v té je právě zakopaný pes – krytka je špatně navržená – je větší, než by měla být – a opěrku zápěstí mírně nadzvedává. Jenže, jelikož ji drží jen jeden šroubek, a to navíc ne uprostřed, ale na straně, krytka se při zatlačení na opěrku prohýbá, čímž vzniká onen zvuk. Pokud krytku odšroubujeme a šachtu disku odkryjeme, vrzání je to tam a opěrka dokonce bez problému dosedne.

R400-operka R400-operka-VIDEO

Řešení?

Nejideálnější (jinak řečeno “optimální” Wink) by bylo, kdyby Lenovo vydalo novou revizi této krytky, aby k těmto problémům nedocházelo. To je ale velmi nepravděpodobné. Jiné řešení? Buď ji nějak ručně upravit (nevím jak), nebo opěrku něčím vypodložit. Četl jsem, že by mohl dobře posloužit nějaký složený papír.

Co na to Matěj?

Já se s tím snažím naučit žít! Smile

Advertisements

Posted on 18.11.2009, in Počítače a Internet. Bookmark the permalink. Napsat komentář.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: