HTC Touch Diamond – aplikace, které musíte mít (8) – HTC Menu Enhancement

Normální

Moc se mi líbí, že nová Windows Mobile 6.1 zařízení od HTC (či, chcete-li, Windows Phones) v sobě mají utilitku přímo od výrobce, která opět podstatně vylepšuje ovladatelnost telefonu prsty. Jedná se o HTC Menu Enhancement, aplikaci, která všechna menu systému zvětší a upraví do designu TouchFLO 3D – pěkně to vypadá, i animace tu nějaká je a navíc je to praktické. Smolná chvíle však přichází v okamžiku, kdy chceme toto vylepšení od HTC používat na stávajících zařízení – na starších sestaveních Windows Mobile 6.1 (21000 a starší) ji prostě, kvůli chybějící podpoře v gwes.exe, tuším, nespustíme, resp. nebude fungovat. Co s tím?

Metoda 1 – FingerSuite (1.12 RC8)

FingerSuite-2 FingerSuite-1

Uživatel XDA Developers (a profesionální programátor), Francesco Carlucci, vytvořil prakticky kopii HTC Menu Enhancement, která se jmenuje FingerSuite (resp. FingerMenu). Vývoj jde sice pomalu, ale výsledky jsou velmi slušné, aplikace navíc podle všeho funguje i na Windows Mobile 5. Oproti utilitě od HTC tu samozřejmě některá omezení jsou, především se jedná o rychlost – ani poměrně výkonný Diamond nevyl schopen zobrazovat animace plynule, což nehovoří ve prospěch aplikace.

Pozitivem ovšem je, že FingerSuite krom FingerMenu obsahuje i FingerMsgbox, což je rovněž malá utilita měnící design základních dialogových oken (Ano/Ne, OK/Storno atp.). Všechny dialogy samozřejmě nemění ani měnit nemůže, to by muselo fungovat už na úrovni samotného GUI operačního systému, ale všechny standardní úspěšně překreslí.

Překlad je možný pomocí MUI souborů, dokonce jsem ho udělal, ale už nevím, kde skončil – omlouvám se!

Metoda 2 – HTC Menu Enhancement + loader

HTC Menu Enhancement - popup menu HTC Menu Enhancement - klasické menu HTC Menu Enhancement - horní menu

Francesco Carlucci se ale pochlapil ještě jednou a, přestože vyvíjí FingerSuite, dokázal pro originální HTC Menu Enhancement vytvořit loader. Jednoduše to znamená, že tato vychytávka oficiálně od HTC vám bude skvěle fungovat i na starších zařízeních, jako je Touch Diamond nebo Touch Pro! Jelikož utilitu HTC ladilo pro svá zařízení, funguje oproti FingerMenu naprosto plynule a rychle.

Zkoušel jsem různé verze HTC Menu Enhancement a nejlepší je jednoznačně ta nejnovější – starší verze (z Rhodia) při chybách padaly, čímž znemožnily funkci jakýchkoliv menu, u nové verze (z Tachiho) tyto problémy odpadají a vše skvěle, rychle a bezchybně funguje! Nejnovější zářijovou verzi z HTC Leo jsem zatím nezkoušel, ale problémy bych nečekal (oproti verzi z Tachiho se změnila pouze jedna věc – místo otravných a místo zabírajících šipek zde je pouze “šoupátko” coby indikace pozice).

Nemohl jsem jinak a samozřejmě udělal českou verzi. Pokud by vám nefungovala, je to proto, že nemáte různými developerskými certifikáty “odemčený” systém – v takovém případě instalujte anglickou verzi (vysvětlení: lokalizace je řešená samozřejmě MUI souborem, leč já nejsem schopný tomuto souboru dodat důvěryhodnější certifikát než vývojářský, který normální systém neskousne).

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s