HTC Touch Diamond – aplikace, které musíte mít (7) – SMS doručenky

Normální

Dlouhou dobu se nejen já, ale i dlouhý zástup dalších uživatelů Windows Mobile zařízení, snažím přijít na to, jak donutit tento dozajista sofistikovaný systém zobrazovat a nakládat s doručenkami zpráv SMS jako i nejlacinější “hloupé” mobily. Připravil jsem si hned dvě softwarová řešení, přičemž ani jedno není úplně 100% dokonalé, ale silně se k tomuto číslu blíží.

Jaký byl můj cíl? Aby v doručence nebylo jen telefonní číslo, ale i jméno adresáta a také, aby se doručenka hlásila jiným zvukem a nezobrazovala se jako další nová SMS, jak to známe ze starých telefonů Siemens (to jediné mě na nich štvalo Wink). Tak se do toho pustíme…

SMS Delivery Receipt Fix 2.0.0 (beta)

SMSDRDR Český autor s nickem Saman vytvořil výborné freeware řešení problému s doručenkami. Jedná se o aplikaci, která jednak upraví obsah každé příchozí doručenky dle přání uživatele (může se zobrazovat jednoduchý text, nebo třeba číslo a jméno adresáta, vše dle nastavení), jednak doručenku ohlásí jiným zvukem a jednak s doručenkami nakládá tak, jak bychom si přáli – ne jako s novou SMS, ale pouze jako s “notifikační” bublinou s ikonkou doručení vedle nabídky Start.

To všechno zní strašně krásně, ale aplikace je už velmi dlouhou dobu ve stádiu 2.0.0 beta a je to na ní, bohužel, vidět. Pokud přijde doručenek vícero, není možné je všechny najednou smazat, ale musíte jednu po druhé. Pokud doručenku náhodou smažete sami, ikona nezmizí a opět ji musíte ručně “odbavit”. A posledním problémem je, že přestože je autor Čech jako poleno, do české lokalizace se nehrne.

Stahujte ze stránek autora

SMS Reports Eraser 1.3

sms_reports_eraser Druhou freeware aplikací, která náš problém celkem elegantně řeší, je právě SMS Reports Eraser od JGUI. Aplikace taky upraví obsah doručenky tak, že přidá jméno adresáta (to mě potěšilo a autor se o tom na webu nezmiňuje), taky umí změnit zvuk upozornění na doručenku (sice jen ze dvou voleb, ale ukážeme si, jak to “napravit”), doručenku automaticky označí za přečtenou a za nastavenou dobu ji smaže (já mám nastavenou 1 minutu – když přijde doručenka, podle zvuku ji poznám a sama se smaže – super!).

Aplikace má i svou Pro verzi, která je placená, ale osobně její výhody nevidím – umí oproti free verzi pouze přesouvat doručenky do zvláštní složky v rámci SMS/MMS účtu Pocket Outlooku.

Stahujte ze stránek autora

Jak změnit zvuk doručenky?

Jak jsem psal, SMS Reports Eraser umí změnit zvuk doručenky, ale na výběr máte jen z “Man” a “Woman voice”. Upřímně, nejsem tak úplně příznivcem toho, aby na mě mobil mluvil anglicky “The message you sent was delivered”, takže jednoduchá změna je namístě:

  1. Vyberte si (stáhněte, vytvořte, …) zvuk ve formátu WAV (já použil jeden z původních v Diamondu).
  2. Ve složce Windows v telefonu najděte soubor(y) SMSREPORTERASER1.wav (a eventuelně SMSREPORTERASER2.wav), první z nich (nebo oba) přejmenujte a nahraďte svými vlastními (se stejným názvem, pochopitelně).
    Přejmenováváme proto, že se jedná o systémové soubory, které nepřepíšete.
  3. V nastavení aplikace vyberte požadovaný zvuk (Woman voice = 1, Man voice = 2).

Co na to Matěj?

Já spokojeně používám druhý jmenovaný program. Kdyby ale Saman vydal novou verzi své aplikace, která by problémy řešila, byla by to samozřejmě podstatně lepší alternativa.

Reklamy

3 thoughts on “HTC Touch Diamond – aplikace, které musíte mít (7) – SMS doručenky

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s