Windows Live Movie Maker – finální verze 14 je venku!

Normální

Microsoft konečně dokončil další aplikaci z rodiny Windows Live, která doposud byla ve fázi beta, a kterou se z obav ze soudních sporů rozhodl nabízet mimo instalaci Windows 7. Mluvíme tu samozřejmě o Windows Live Movie Makeru.

Windows Live Movie Maker final 

Stihli jsme si všimnout, že se aplikace Windows Live už od současné verze 2009 transformují do vzhledu Windows 7 – Windows Live Fotogalerie a Writer to tak nějak naznačily, Movie Maker už je ale čistokrevně pod křídly “sedmiček” – jak už bylo patrné z betaverze, používá “pás karet” (Ribbon) typický a vzhledově unikátní právě pro nástupce Windows Vista.

Co je nového?

Oproti původnímu Windows Movie Makeru se krom vzhledu mnohé nezměnilo. Uživatelské prostředí využívá, jak už jsem zmínil, pás karet místo původního rozhraní, vzhledem k tomu, že se jedná o Windows Live aplikaci, bylo přidáno užší provázání se sítí a online publikování obsahu (dokonce pomocí pluginů), ovládání aplikace je nyní, řekl bych, svižnější a intuitivnější (to je ale opět díky Ribbonu), ale vyloženě zásadně nového nic není.

WLMM14_titulky WLMM14_ulozitHD WLMM14_publikovat WLMM14_ribbon

Jen mě potěšil propracovanější systém na vkládání titulků a různých nápisů, na druhou stranu chybí možnost obtažení nebo alespoň stínování písma – titulky/nápisy je teď konečně možné umístit na jakékoliv místo v obrazu videa způsobem vkládání jakéhosi textového pole, které už si samo text zalamuje a podobně. Možná taky přibylo pár nových přechodů nebo efektů, ale to jsou detaily. Potěší i možnost nastavit širokoúhlý formát videa a ukládání v HD formátu.

Kde stahovat?

Že se vůbec ptáte! ZDE!

Reklamy

12 komentářů: „Windows Live Movie Maker – finální verze 14 je venku!

 1. Štěpán

  Movie Maker bych dnes na editaci videa sice už nepoužil (příliš jsem si zvykl na After Effects a Premiere od Adobe), ale pokud chce někdo stříhat video rychlé a nezabývat se nastavením výstupního videa, je pro něj tento software ideální. V době kdy byl integrován už na Windows XP nic podobného neexistovalo a na to že byl free toho nabízel opravdu hodně. Nyní je sice konkurence trochu větší, ale přesto je tento nástroj ideální pro začátečníky a do rodin.Movie Maker je důkazem, že Microsoft software dělat skutečně umí! 😉

 2. Doom

  jsem příliš rozmazlený vegasem. movie maker jsem zkusil a s díky zase odmítl. pro začátečníka je to skvělá věc, ovšem mně tam děsně chybí časová osa (timeline), lepší stříhání dílčích klipů a možnost udělat a nastavit pořádně prolínačku mezi klipy. bez časové osy je to jenom hračka pro základní stříhání bez velkých nároků. z mého pohledu se zrodil nedodělek.

 3. Matěj

  Je to jen o tom, co s programem člověk chce dělat – Movie Maker byl, je a pravděpodobně i vždycky bude program na vytváření/stříhání videa "pro takové to domácí stříhání" :-). Nic složitého, naopak – přímočaře a jednoduše. Rozhodně bych jej nepovažoval za nedodělek, zvlášť, když je free.

 4. Jiří

  Vy jste asi ještě nepochopili, že o kvalitě filmu, potažmo sestříhaného materiálu nerozhoduje program, nýmbrž tvůrce :-).(osobně – jednině Pinnacle)

 5. Doom

  tož to bez debat.ještě jeden rejpanec. v makeru je možnost několika přechodových efektů. ale nechápu, proč tam fakt není klasická prolínačka. ani by nemusela být nastavitelná. mně osobně ty efekty, co maker nabízí, připadají děsně lacinýJE: ty jsi masochista 😉

 6. Matěj

  S "laciností" či "kýčovitostí" přechodů musím souhlasit – přestože Movie Maker použiju 2x do roka, stejně zůstávám prakticky jen a pouze u těch plynulých přechodů.Zajímavostí ale je, že původní Windows Movie Maker takovou jednoduchou časovou osu měl, WLMM ji už nemá (nebo jsem ji aspoň nenašel). Je fakt, že i mně se hodila…

 7. Jiří

  Doom: Víc než masochista. Jak říkal Smith v Reloaded – "More!"Jinak, zase si rejpnu já, pinnacle má taky jeden Free prográmek na editaci videa. Je to odlehčená verze Pinnacle Studia. Možná by stála za vyzkoušení. Alespoň by jste to mohl někdo zhodnotit, jestli je to lepší jak WLMM. Jmenuje se Pinnacle VideoSpin.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s