Česká bobovize?! (A závěrečná tečka o liberálech jako bonus)

Normální

LVV21056a_bobobo

Nevím, jestli se to stává jenom mně, ale pokaždé, když poslední dobou zahlédnu televizi, jsem akorát naštvaný. Když zrovna Pardubice nevypadnou z play-off nebo česká reprezentace nevypadne z mistrovství světa, tak aspoň padne vláda nebo budou zdražovat elektřinu, aby bylo na prémie za zvýšení zisku. To by ale ještě šlo – přeci jenom člověk je za tu dobu na ledacos zvyklý – ale dneska jsem se dozvěděl informaci, která byla opravdu “podpásovka”…

Bobošíková na hrad!

No, to už naštěstí ne, ale když to nevyšlo s prezidentováním a na půdě EU se taky extra nedaří, co takhle (návrat) do České televize po skvělém Janečkovi, kterému končí funkční období? Paní Bobošíkové to určitě sluší, ani ten prapodivný klobouček, ve kterém mluvila v televizi o tom, že by zatočila s lobby v naší národní televizi, by mi nevadil, ani nemám problém s tím, že je paní Bobošíková politicky, jako spousta politiků, silně “nekonformní” – chvíli jakože doprava, pak zas kandidatura pro KSČM, já jen… prostě… no, prostě paní Bobošíkovou nemám rád a Českou bobovizi nechci! Tečka.

Liberálové a jejich vtipný program…

euro Nemůžu si pomoct, chtěl jsem o tom už dávno napsat, ale nějak mi bylo líto tomu věnovat nový příspěvek do blogu, tak to spojím s tou výše uvedenou obdobně pobuřující informací – prohlížel jsem si a sem a tam viděl program Liberálů, kteří kandidují do evropského parlamentu.

Inu, Spojené státy evropské jsou zajímavá idea, všechna ostatní populistická hesla jsou taky velmi zajímavá a jak to tak s populismem bývá, ani vytknout se jim prakticky nic nedá, zaujalo mě v jedné reklamě nebo diskusi v TV – už nevím – že Liberálové chtějí přijmout Euro co nejdříve – jenom to ne!

Proč? Vtěsnat se do rychlého a násilného přijetí Eura je velmi hloupá myšlenka a ten, kdo ji vymyslel, je opravdu jen a pouze ostudný populista a lidé, kteří to podporují, neví, co to obnáší. Na zahájení procesu přijetí Eura musí být země setsakramentsky připravená, protože musí být velmi stabilní, ekonomicky dobře rozjetá, jinak řečeno – musí si být jistá v kramflecích. Je totiž nutné splnit tzv. Maastrichtská kritéria, která nám silně zasahují do monetární politiky, resp. eliminují ji (měnový kurz musí být stabilní = centrální banka bezmocná, centrální banka je navíc příchodem Eura zrušena a nahrazena bankou evropskou), inflace se musí držet dle 3 nejvyspělejších zemí EU (to by nás mohlo mrzet v případě rozmachu ekonomiky) a musí být mimo jiné dodržen schodek rozpočtu (3% HDP schodek, 60% HDP dluh – je to v brzké budoucnosti a zvláště v krizi reálné?). Poslední zmíněné nám tedy do značné míry zablokuje politiku fiskální, tedy výdajovou – výdaje se budou muset škrtit kvůli splnění podmínek, přitom fiskální expanze, tedy “utrácení”, je významnou pomocí ekonomice dostat se ven z krize.

Nakonec byla tečka o Liberálech delší než Bobo, která mi hnula žlučí – i to se někdy stane, pardon!

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s