Microsoft MyPhone Beta – Windows Mobile záloha online, česky a pro všechny!

Microsoft MyPhone Před pár měsíci byl pro vyvolené spuštěn testovací beta provoz služby Microsoft MyPhone, služby, která znamená zásadní pokrok v synchronizaci a zálohování dat z mobilních zařízení Windows Mobile a zároveň se úžasně hodí do služeb Windows Live, ač s nimi není nijak – krom LiveID – svázaná. V současné době bylo zahájeno veřejné testování služby. Vzhledem k tomu, že jsem o MyPhone ledacos četl, nemohl jsem si to nechat ujít…

Co to umí?

Služba MyPhone je určená pro všechny Windows Mobile zařízení od verze 6 (tedy 6, 6.1 a 6.5), ať už se jedná o verzi Professional (dotykové telefony) či Standard (smartphony). Zásadní tu ale je, co vám MyPhone vlastně dá. Odpověď je do jisté míry jednoduchá – 200MB online prostoru pro zálohu dat z telefonu, jako jsou:

 • Kontakty,
 • Kalendář,
 • Úkoly,
 • SMS,
 • Dokumenty,
 • Fotky,
 • Videa,
 • Hudba.

V záloze multimédií zas takovou výhodu nevidím, ale proč ne, nicméně mít zálohované SMS (a ještě k tomu online) je opravdu bezvadná věc, zvlášť když tuhle funkci Windows Mobile Center či ActiveSync neumožňuje. Okamžitě si dokážu představit mnoho situací, kdy se takový “servis” hodí – přehrání ROM, hard reset, ztráta telefonu, výměna telefonu a další.

Stačí si jen stáhnout CAB instalátor a nainstalovat obslužnou aplikaci do telefonu. Přihlásíte se pomocí LiveID, vyberete, co se má synchronizovat a je hotovo. Synchronizaci je možné spouštět manuálně nebo i automaticky dle nastaveného plánu.

Kromě samotného prostoru a zálohy je ale k serveru možné přistupovat i z osobního PC přes webové rozhraní. Zde máte k dispozici nejenom informace o tom, kdy a kdo se připojoval/synchronizoval či co se synchronizovalo, ale můžete i jednotlivé položky procházet, prohlížet a spravovat!

Poslední poznámka – jak webové rozhraní, tak i mobilní aplikace jsou plně lokalizované do českého jazyka!

Odkazy

Advertisements

Posted on 19.5.2009, in Telefony a mobilní komunikace. Bookmark the permalink. Komentáře: 10.

 1. Škoda že nemám telefon s WM, škoda že nemám stálé připojení k netu 🙂

 2. Minimálně to zazálohování kontaktů by se mohlo hodit 🙂 Občas si uvědomím, že jedinej kontakt mám v telefonu a pokud přijdu o telefon, je po kontaktu 😦

 3. Li: Já používám synchronizaci s Outlookem, takže v tomhle směru problém nemám, pro mě jsou obrovské plus právě ty SMS.

 4. Vladimír

  Li: až o ně přijdeš, tak zase budeš mít spoustu času, nikdo tě nebude otravovat….než se zas dozvědí tvoje nový číslo 🙂

 5. MG: no je fakt, že ty SMS by se občas hodily :-)VL: to je taky fakt 🙂 někdy bych tu mobilní potvůrku moc ráda hodila z okna – ale naštěstí umím používat takový šikovný tlačítko a pak je klid 😉

 6. Li: Napiš mi prosím tě návod, jak se to kouzelný tlačítko používá 😉

 7. JE: velmi jednoduše 😀 je na něm napsáno OFF a prostě se zmáčkne… 😉

 8. Hmmmm, tak to bohužel neznam…

 9. tak to o dost přicházíš 🙂 víš kolik lidí se dá tímhle naštvat ? 🙂

 10. a víš kolik lidí naštve mě, když na to přijdou?

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Log Out / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Log Out / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Log Out / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Log Out / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: