Microsoft Office 2007 Service Pack 2 je tu!

Normální

Jak Microsoft avizoval, dnes byla vydána aktualizace Service Pack 2 pro Microsoft Office 2007. Přestože první opravný balíček mnoho změn ani revolučních novinek nepřinesl, SP2 je na tom podstatně lépe.

Změny? ODF a rychlost!

Kromě standardních “bugfixů” a drobných, neznatelných vylepšení tu máme z mého úhlu pohledu dvě zásadní změny, tak se na ně podíváme…

  1. Do “velké trojky” (Word, Excel, PowerPoint) byla přidána slíbená nativní podpora pro Open Document Format, tedy – zjednodušeně řečeno – formát OpenOffice.org. Soubory ODF je nyní možné otevírat i ukládat přímo z nabídky aplikací Office. Zároveň jsou podporované soubory ODF automaticky asociovány s MS Office aplikacemi s ikonkou obsahující text “ODF”. Do jaké míry je podpora ODF implementována prozatím říct nemůžu, protože momentálně nemám k dispozici žádný “složitý” ODF dokument, na kterém bych ji pořádně “proklepl”, nicméně pokud bude alespoň taková, jakou měl ODF Add-In, ze kterého podpora v SP2 vychází, bude na vyšší úrovni než podpora microsoftího OpenXML v OpenOffice.org.
    Office2007SP2-ODF ODS-XLS-XLSX
  2. Velké pozornosti v SP2 se dostalo aplikaci Outlook (třikrát sláva!), konkrétně její rychlosti. Zlepšení jsem čekal, to ano, ale natolik markantní ani zdaleka ne. Rozdíl oproti původnímu Outlooku (nebo Outlooku se SP1) se snad ani procentuelně nedá vyjádřit, protože vše se chová několikanásobně rychleji, někdy prodlevy zmizely úplně. Start aplikace je nyní bleskový, zobrazování e-mailů jakbysmet, celkové chování aplikace je tedy – oproti původní verzi – konečně příkladné a rychlé.

Další změny?

Více informací o změnách v KB článku zde.

Stáhnout…

Ale ovšem, oficiálně od Microsoftu v české verzi zde.

Reklamy

2 thoughts on “Microsoft Office 2007 Service Pack 2 je tu!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s