Lenovo SL400 (a jiné modely) – problém s novým “hotkey driverem” (aktualizováno 30.3.2009)

Normální

Pokud pravidelně aktualizujete pomocí ThinkVantage utility System Update, obdrželi jste aktualizaci ovladače hotkey (tedy “modrých” funkcí kláves Fn+Fx) – balíček je ve verzi 2.10 (OSD 5.20 a Screen Magnifier 2.04). Dle specifikace by měl opravovat některé chyby (mimochodem snad řeší problém s padáním tohoto ovladače při spánkovém režimu) a přidává chybějící záložku možností OSD v nastavení zobrazení (bohužel… o tom ale dále).

Kde je chyba?

Chyba je právě v oné záložce v nastavení zobrazení – je špatně napsaná a neukládá hodnotu do registrů – velikost OSD menu. To vyústí v jednoduchou záležitost – hodnota je nastavena na 0, velikost menu je tedy 0, z čehož vyplývá, že se prostě nezobrazí.

Řešení…

…je celkem jednoduché, ale snad to Lenovo v další verzi spraví… Inu, je pouze potřeba změnit níže uvedenou binární hodnotu v registru:

HKEY_CURRENT_USERSoftwareIBMTPHOTKEYOnScreenDisplaySize
Hodnota (binární): 00 01 10 10

osd_lenovo_nastaveni osd_lenovo

Po provedení a uložení doporučuji restart PC. To je vše. Jen nezapomeňte, že se už potom v nastavení OSD nesmíte “hrabat”, jinak budete muset udělat znovu tuhle změnu.

Řešení nalezeno na nově otevřených fórech podpory Lenovo.


Nová verze 2.11

Nová verze 2.11 (z 24.3.2009) ovladače hotkeys situaci, jak to tak vypadá, řeší. Ne sice dokonale – při nastavení jiné velikosti než největší OSD zase mizí, resp. je titěrně malé, ale chyba je v tomhle směru napravena.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s