Od Pavilionu k ThinkPadu…

Normální

Lenovo ThinkPad SL400 Už delší dobu na sobě pozruji, že mě hraní dočista opouští, design mě už taky netáhne. Abych to podal jinak – zaměřil jsem se na dva základní parametry – 14” a dobrá výdrž na baterii. Patnáctipalcový Pavilion vydržel při maximální úspoře zhruba 2:15 hodin, měl zato kompletní multimediální možnosti (myšleno dedikovanou grafiku nVIDIA, FireWire, TV-out, DVD mechaniku, dálkové ovládání a podobné “vymoženosti”).

Lenovo ThinkPad SL400

Nebudu to protahovat – šťastnou shodou okolností se mi podařilo koupit víceméně vysněný čtrnáctipalcový notebook Lenovo ThinkPad řady SL v základní výbavě…

 • Intel Core 2 Duo T5870 @ 2.0GHz
 • Intel Centrino
 • Intel GMA X4500MHD grafický čip
 • 2GB DDRII RAM
 • 250GB HDD

Oproti Pavilionu mi na novém ThinkPadu chybí pouze TV-out – ten jsem maličko “oplakal”, jinak je vše tak, jak má být. Dokonce má můj kousek (oproti plánu a specifikacím) matný displej, což kvituji ještě víc, standardní výbava ThinkPadů taky nechybí – ochrana disku proti otřesům (gravitačním senzorem), kompletní SW výbava, ale hlavně – “thinkpadovská” klávesnice s TrackPointem.

Vláďu po mých potížích s LAN určitě potěší, že je notebook vybaven síťovým adaptérem Realtek.

První nabyté zkušenosti

Inu, co jsem koupil, to mám – výbavou se SL400 – až na onu dedikovanou grafiku – starému Pavilionu rovná, velikost paměti i disku je stejná.

 • Notebook působí velmi konformním dojmem – obecně můžu říct, že se mi zpracování šasi moc zamlouvá.
 • Oceňuji HW klávesy na regulaci zvuku a speciální Lenovo Care klávesu, která vyvolá nabídku funkcí ThinkVantage, tedy doplňkového Lenovo softwaru.
 • Čtečka otisků prstu se pohodlně používá.
 • Co se hlučnosti a zahřívání týče, je SL400 příkladná – za běžných okolností extrémně tichá a rovněž extrémně chladná. Nebudu zastírat, že to je hlavně dílo modernějších komponent s nižšími tepelnými ztrátami a v neposlední řadě taky integrovaným GPU, leč jsem rád.
 • Větrák nemá vespod nasávací otvor, což je další z věcí, které moc rád vidím – notebook je uzpůsobený pro práci na klíně.
 • Výdrž baterie – při zapnuté WiFi a náročnější práci v úsporném režimu (instalace software, aktualizací, několikrát restartováno) ThinkPad vydržel přes 3:30 hodiny, což je na můj vkus super výsledek (věřím, že s vypnutou WiFi a při kancelářské práci v klidu překoná hranici 5 hodin).

A to je zatím vše – když objevím (jako u HP) nějaké záludnosti, určitě se podělím!

Reklamy

5 thoughts on “Od Pavilionu k ThinkPadu…

 1. Štěpán

  Taky mám Lenovo, ale T61. Ale co mi na něm vadí jsou právě ThinkVantage – proto je nikdy neinstaluji. Jde o špatné programy, náročné na pamět a spousty toho co zvládnou ony, zvládne i OS nativně. Většina těchto přiblblých komponent se spouští hned se startem systému a startup to zbrdí klidně i o dvě minuty.Lenovy – resp. ThinkPady jsou dobré notebooky. S dobrým hardwarem ale špatnou softwarovou výbavou.

 2. Matěj

  Štěpán: Nevím, k čemu dozraju, ale zatím ThinkVantage software používám a povětšinou se mi zamlouvá, ale musím uznat, že někdy je to brandování jen na škodu – třeba ovladač Synaptics (na TrackPoint a touchpad) má méně možností nastavení (hlavně mi chybí jedna podstatná) než jeho nebrandovaná verze, kterou jsem měl na Pavilionu.

 3. Štěpán

  Mě osobně nejvíce vadit Acces Connection – jeho vznam jsem nepochopil. Funguje hůře než integrovaný Windows klient.

 4. Petr

  Lenovo je prostě boží. Přemýšlel jsem o něm ke koupi a jediné co mi na nich chybí je integrovaní kamerka, kterou mají i mnohem levnější modely ostatních výrobců mnohem horší kvality.

 5. Matěj

  Petr: Pokud vím, dnes už mají všechny modely od Lenova kamerky – ten můj ji má samozřejmě taky, stejně jako stereo mikrofony ve víku.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s