TS Bohemia versus Mironet v Hradci Králové (aktualizováno 26.3.2009)

Normální

Přestože v drtivé většině případů nakupuju počítače (a mobily) v internetových obchodech, čas od času je prostě rozumnější něco koupit přímo v kamenné prodejně. Pokud pomineme ty v malých městech, v jejichž případě opravdu prakticky nemá smysl řešit, kde onu drobnost koupíme, protože jsou všechny téměř stejně drahé, zbudou na větší záležitosti jen ty ve městech větších.

Praha je sice ideální, ale v mém případě je trošku z ruky. U nás připadá v úvahu jedině Hradec Králové, který ovšem možnosti nabízí celkem slušné. Rád jsem nakupoval v TS Bohemia (Barbone), ledacos se ale změnilo poté, co jsem objevil Mironet – vím, je to dlouho zavedená společnost, nicméně vždycky jsem žil v domnění, že je poměrně drahá (co si pamatuju, opravdu bývala), ale konkurence se postarala, a tak je cenově snad ještě výhodnější než TS Bohemia či Czech Computer (často poráží i Alzu).

TS Bohemia vs. Mironet HK (aktualizováno)

Tak jsem se rozhodl popsat mé zkušenosti s těmito dvěma obchody a zprostředkovat tak potenciálním nakupujícím mé poznatky…

 

tsbohemia kopie

mironet

Umístění:
Nepříliš dobré, nicméně ne úplně z ruky – naproti fakultní nemocnici mezi školami v ulici 17. listopadu. Špatně se u obchodu parkuje.

Umístění:
Relativně dobré – nedaleko bývalého autobusového nádraží “Koruna”, rovněž i nedaleko současného nádraží, poblíž malého Tesca, ČSOB či GESu – ulice Habrmanova. Špatně se u obchodu parkuje.

Obchod:
Relativně prostorný, dobře vybavený i vyzdobený – zevnitř vypadá rozhodně lépe než při pohledu zvenčí. Pozitivně hodnotím velkou reklamu viditelnou ze silnice.
tsb_hradeckralove

Obchod:
Velmi malý obchůdek, nicméně útulný a čistý, s decentní výstavkou uvnitř (když ovšem není navezené zboží, které pak v kartonových krabicích zabírá půlku obchodu), hezký i na pohled zvenčí. Bohužel však velmi málo značený.
mironet_hk

Obsluha:
Mladá, ale pomalá, unylá, bez většího zájmu, nekomunikativní. Uzavření splátek trvalo zhruba 45 minut.
Obměněná, mladá, komunikativní, vstřícná a profesionální.

Obsluha:
Starší, leč vstřícná, komunikativní, zábavná, z mého úhlu profesionální. Uzavření splátek trvalo zhruba 10 minut.

Ceny:
Velmi dobré, poskytují i studentskou slevu (pro držitele ISIC).

Ceny:
Velmi dobré, poskytují i studentskou slevu (pro držitele ISIC).

Co na to Matěj?

Mně osobně vychází podstatně lépe Mironet, především díky obsluze – mám prostě rád slušné, ochotné a profesionální jednání. Změnou “osazenstva” v TS Bohemii se ledacos změnilo, teď už si proto opět zajedu radši tam.

Reklamy

5 thoughts on “TS Bohemia versus Mironet v Hradci Králové (aktualizováno 26.3.2009)

  1. Jirka - Derby00

    Hradec moc v oblibě nemám zato mám výborné zkušenosti s pardubickým OK computer v poměru cena služby.

  2. Anonymní

    Ano, prodavač se chová povýšeně, arogantně, když jsme zboží reklamovali, málem nám hodil vrácené peníze pod nohy. Nikdy víc tam nepůjdu!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s