HTC Touch Diamond 2.03 ROM (WWE) + jak na CZ

Normální

htc_touch_diamond_nova_rom Dlouhou dobu se mluví o ROM 2.03 pro HTC Touch Diamond v české mutaci a já už jsem tak nějak přestal doufat v to, že někdy její CEE/CSY verze vyjde. Na druhou stranu – vše tomu nasvědčuje. Co mi tedy zbývalo? Sedět klidně a čekat, přičemž by mě uhryzávaly chmurné myšlenky, že “tu novou ROM ještě nemám”. Asi chápete, že tak to nešlo. Proto jsem se odhodlal, udělal HardSPL (odblokování telefonu pro nahrání jakékoliv ROM – jedná se o akci v rozporu se zárukou!) a nahrát evropskou WWE (anglickou) verzi ROM 2.03.

Zkušenosti

Nová ROM je nesporně zase o kousek rychlejší, i TouchFLO 3D je poněkud agilnější. Kromě lehkého zrychlení, pravděpodobně další optimalizace a podobných standardních záležitostí tu máme novou verzi JAVA emulátoru, novější Operu, HTC Album je také v nové verzi. V nové ROM je již od základu integrovaný skin Telefonu z Touch HD (s posuvníkem na přijímání a odmítání hovorů) a USB to PC z Touch Pro (nabízí kromě ActiveSync a Mass Storage i funkci Sdílení internetu).

Jak je to s češtinou?

Lokalizace Sunnysoft InterWrite z ROM 1.93 se na ROM 2.03 bez úprav použít nedá. Je nutné nainstalovat aktualizaci souboru htmlnote.dll (po instalaci lokalizace nefungují SMS ve vláknech ani otevírání e-mailů), nový MUI soubor pro nové USB to PC a nakonec změnit v registrech překlad “System Status” a nakonec překlad “Slide to Answer/Ignore”.

Opravný CAB soubor stahujte zde

Reklamy

4 thoughts on “HTC Touch Diamond 2.03 ROM (WWE) + jak na CZ

  1. Karel

    Mám v HTCéčku rom 2.03 legálně nahranou. Pokud tam chci teda doinstalovat češtinu, musím udělat HardSPL? Vím, že se tím ztrácí záruka a to se mi do toho nechce. Pokud by ta čeština šla dohrát bez ztráty záruky, je to idelání. Díky

  2. Matěj

    Ne, ne, ne! Pokud máš zcela košer nahranou verzi 2.03, musíš si někde (nelegálně) sehnat CAB instalační soubor češtiny Sunnysoft pro Diamonda, předregistrovanou. To už je dnes ale celkem problém…

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s