Nová ROM 2.03 pro HTC Touch Diamond – zatím v EN (Now in English!)

Normální

Nová ROM HTC Touch Diamond ENHTC opravdu dodrželo, co pro jeden norský deník o elektronice uvedlo v interview – v lednu se očekávalo, že vyjde nová ROM pro HTC Touch Diamond. Pravděpodobně se bude jednat o vlnu pro celé odvětví nových Touch (Diamond, Pro, HD) a velmi hlasitě se spekuluje, že se bude jednat už o kompletní české ROM bez externí češtiny Sunnysoft (tedy místo WEE = World Wide English ROM se bude jednat o CEE ROM). Překlady bude ale samozřejmě dodávat Sunnysoft, takže v tomhle směru si nepolepšíme – tady půjde o hrubý výkon a ten je vždy na straně přímo lokalizovaných ROM. Pochopil to dokonce i E-TEN (resp. nyní již Acer) a do svých nových modelů instaluje kompletní české ROM.

Pro ČR ještě ne…

Některé evropské země (Německo, Itálie, Dánsko, Norsko, Švédsko aj.) se už z nové ROM s označením 2.03 od 16. ledna těší, my si musíme ještě počkat – česká mutace ještě není k dispozici a osobně si myslím, že pokud bude zachován plán v podobě kompletně české ROM, ještě si chvilku počkáme – Sunnysoft má obecnou tendenci překlady dodávat za jakýchkoliv okolností pozdě.

Ohlasy

Zprávy ze světa ohledně rychlosti a funkcí nové ROM jsou na jednu stranu pozitivní, na druhou stranu ne tak pozitivní, jak bychom si asi přáli. Samozřejmě se opravily nějaké ty chyby, samozřejmě jsou v ROM nové ovladače (především radio části = BT, WiFi, GSM) a samozřejmě došlo opět k nárůstu výkonu – byť za vyšší konzumace RAM.

Ví se taky to, že dialer už obsahuje funkci “Slide to Answer/Ignore” mnou tak oblíbenou, nejspíš bude v nové ROM i novější verze Opery Mobile. Zatím jsem ale nečetl žádné zprávy třeba o TouchFLO 3D (bylo by fajn, kdyby se v ROM objevila nová verze z Touch HD, která má pár vylepšení a konečně i možnost nastavení).

To jest zatím vše. Až bude v ČR, určitě nebude chybět v mém Diamondu smile_regular.

   

HTC kept the word, which was spread in a Norwegian newspaper short before Christmas, about releasing a new ROM for HTC Touch Diamond in January. It is likely that it will be a matter of the whole Touch series (Diamond, Pro, HD). I’ve also heard very serious speculations that the upcoming ROM for Czech Republic will be completely Czech (at last) without the external localization by Sunnysoft (instead of WWE = World Wide English version it should be CEE one). The translation itself will be apparently made by Sunnysoft of course, so in this matter there will be (most definitely) no difference. But we will feel the difference in the field of performance – the ROMs with integrated localization have always the upper hand in comparison with the ROMs with the external one. Even the former E-TEN (Acer now) integrates the localization directly into their new devices.

Not yet for Czechs…

A couple of European countries (i.e. Germany, Italy, Denmark, Norway, Sweden and some others) have already enjoyed the new 2.03 ROM since January, 16th. We have to still wait for a while – the Czech version has not been released yet and my personal opinion is that it will take some time, since the Sunnysoft is known for its delays in translation releasing.

Responses

The “feedback” of the users all around the world regarding the performance and functions of this ROM is generally positive, on the other hand I have to say that the users are not as excited as we hoped. There are some bugfixes of course, there are new drivers (especially the radio drivers – Bluetooth, WiFi and GSM) and the Diamond’s performance was again a bit scaled. Nevertheless the RAM consumption rised a bit.

The users also report that the “Slide to Answer/Ignore” function known from Touch HD was also incorporated into this new ROM. Most definitely there will be also a new version of Opera Mobile but I haven’t for exaple read any news about the TouchFLO 3D so far (it would be great if the TouchFLO 3D were upgraded to Touch HD version, which brings the TF3D settings menu).

That’s all for now. When this little ROM comes to the CR, it will be loaded to my Diamond and I‘ll report back.

Note: This translation is an exception! Just had some free time so I made it. smile_wink By the way – Vláďa has the guilt for it.

3 komentáře: „Nová ROM 2.03 pro HTC Touch Diamond – zatím v EN (Now in English!)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s