HTC Touch Diamond – aplikace, které musíte mít (1) (aktualizace 12.2.2009)

Normální

Když už se asi nikdy nedostanu k sepsání zkušeností s Touch Diamondem, aspoň pomůžu těm, kterým se nechce hledat – minimálně ve dvou příspěvcích (tenhle je první, samozřejmě) sem vypíšu aplikace, které vážně je skoro až nutné do Diamondu nainstalovat, aby jeho používání bylo (pokud možno) “dokonale vybroušené” smile_wink.


Než se dostanu k výčtu (no, to je silné slovo, bude jich dnes jen pár), všem doporučuji, pokud tak již neučinili, instalaci .NET Compact Frameworku 3.5 (CAB, MSI), který je obvykle potřeba pro běh nových WM aplikací. Třeba ACT 3.3 bez něj nespustíte a spoustu dalších taky ne.

0) Advanced Configuration Tool 3.3

Naprosto jedinečná a zároveň skvělá aplikace pro “tweakování” a nastavování Windows Mobile (a v případě Diamondu i TouchFLO 3D a dalších aplikací) k obrazu svému. Doporučuji všechno nastavit na “advised” a dosáhnete nejlepšího výkonu svého zařízení. Zároveň umí upravovat formát data v TouchFLO 3D, posouvat jeho záložky nebo je skrývat.

Pro Diamonda obsahuje ještě jeden skvělý tweak – umí doplňovat do libovolných aplikací SmartTouch, tedy ovládání dotykovým “kolečkem” na klávesnici – třeba procházení kalendářem pomocí kolečka je celkem příjemné.

Stahujte zde
Domovská stránka


1) Slide to Answer (z Touch HD)

phonecanvas Diamond má jednu neblahou vlastnost, a sice, že při vytahování telefonu z kapsy (nebo originálního pouzdra HTC Pouch) si sem a tam odmítnete nebo naopak přijmete hovor, aniž byste to zamýšleli. Nic se však neděje – Touch HD má už tohle “pořešené” a chytré hlavy z XDA Developers už toto řešení implementovali i do Diamonda. Jde o to, že pro přijetí či odmítnutí hovoru teď už nic nemačkáte, ale (stejně jako u Touch HD nebo iPhonu) musíte posunout “šoupátko” na správnou stranu – velice rozumná volba. Pevně věřím, že v nových verzích ROM (prý v lednu by mohla být kompletní CEE ROM fingerscrossed) už tenhle patch bude od výrobce.

P.S.: O češtinu tím nepřijdete, nebojte!

Stahujte zde
Téma na českém fóru
Téma na XDA Developers


2) OBEXInboxEX VGA (aktualizace 12.2.2009)

41258 Windows Mobile jsou co se týče přenosů Bluetooth trošku hloupé – ani vás neupozorní, že něco stahují a pak si ani nevyberete, kam to uloží (typicky do paměti, kde není dost místa smile_thinking). S tím je ale konec – OBEXInboxEx je jednoduchá nástavba OBEX protokolu, která vás upozorní na přenos, ukáže jeho průběh a dokončení a nechá vás vybrat, kam se budou soubory ukládat. Aplikace je i v češtině.

Stahujte zde (VGA verze pro Touch Diamond)
Stahujte zde (původní verze)
Téma na XDA Developers


3) HTC Touch klávesnice v nové (i) zmenšené verzi z Touch HD

1229607310_resized Pokud vám přijdou standardní klávesnice v Diamondovi moc velké nebo vám chybí čeština u xT9, nebuďte smutní! Na XDA Developers vyřešili i tohle (včetně upravení klávesnice na formát QWERTZ). Nevadí-li vám však velikost, což takhle mít nejnovější verzi klávesnice z Touch HD i s kurzorovými šipkami? Vše na linku níže!

Téma na XDA Developers (linky tamtéž)


Tak, to by dnes stačilo. Až vyřeším problémy s G-Alarmem (suverénně nejlepším budíkem pro Touch telefony, navíc ve free verzi), napíšu návod, jak jím úspěšně nahradit výchozí (nepoužitelný) systémový WM budík a jak jej integrovat do TouchFLO 3D.

Reklamy

9 thoughts on “HTC Touch Diamond – aplikace, které musíte mít (1) (aktualizace 12.2.2009)

 1. Martin

  Nainstaloval jsem si ten Slide to Answer a od té doby mi začal zamrzat telefon. Při pokusu odinstalování se to povedlo až na třetí pokus. Je to normální chování nebo mám něco v telefonu špatně nastavené či se to může s něčím tlouci?

 2. Matěj

  Proč instaluješ Slide to Answer v dnešní době, když nová ROM 2.03 tuto vlastnost v sobě už má? Jinak, opět může být problém se zabezpečením systému.

 3. Martin

  No řeknu to takhle, jsem teprve ccca týdenní uživatel Diamonda a na flash Rom jsem ještě velká lama a netroufám si na to. Nevím ani kde ji stáhnout ani postup jak to tam dostat atp. Mám cze lokalizaci. Časem se k tomuto ale budu muset odhodlat.

 4. Martin

  Děkuji mockrát. Opravdu to pomohlo a asi to zamrzání bylo ROMkou. Příjemné překvapení bylo, že vše šlo docela jednoduše, takže z toho mám opravdovou radost a teprve teď si můžu Diamonda užít pořádně.Mockár ještě jednou děkuji.

 5. Martin

  Měl bych malý dotaz. Vím, že to sem zrovna nepatří, ale nikde jsem nenašel návod nebo odpověď na můj problém. Lze v Touch Diamondu někde nastavit automatické spouštění programů po startu telefonu? Jedná se mi konkrétně o automatické spouštění aplikace Gyrator. Předem děkuji za odpověď/radu.

 6. Matěj

  No, sice nejsem technická podpora HTC ani Windows Mobile, ale samozřejmě, že to jde – funguje to stejně jako u stolních Windows – stačí dát zástupce do složky \Windows\Startup\.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s