Týden Matěje Gottwalda aneb namixuj, co můžeš

Normální

Ne, že bych se chtěl opičit po Martinovi, ale nějak už teď chápu, proč píše příspěvky s velmi různorodými tématy – prostě není čas psát, tak si jednou za čas sednu a něco sepíšu. Zatím mi to, naštěstí, vycházelo tak, že bylo konkrétní téma, teď ale nějak není, ale cítím potřebu něco napsat (když pominu kratičké intermezzo s obligátním tématem Láska – můj blog se tím pomalu začíná potápět do "růžových blogísků", což není ani zdaleka můj cíl).

Téma I. – radosti a strasti s Nokií 6300

nokia-6300-black-silver Mého miláčka Diamantíka ještě nemám (samozřejmě). A jak to tak vypadá, ještě se bez něj budu muset chvilku obejít. Snad to nebude trvat dýl než 2 týdny, jinak vyletím z kůže. Nokia 6300 není špatný telefon a do doby, než jsem poznal Windows Mobile popř. Diamonda, byl mi dokonce celkem sympatický (i když Sony Ericssonu bych dal přednost). Nicméně nemám k němu paměťovou kartu ani sluchátka, nemůžu tudíž poslouchat hudbu a pouštět si při 6 hodinovém přesunu z Jindřichova Hradce domů ani filmy (vyjedu v 14:07 autobusem z JH, v 18:30 jsem v HK, z HK v 19:05 vlakem domů, kde jsem 19:52). To je děs běs. Klika je, že je brzo tma a dá se v buse spát. Tento víkend jsem na to sice vyzrál – dostal jsem půjčenou mini imitaci iPodu (dar od GE Money Bank za studentský účet – má to 2GB a sluchátka, takže pohoda) – ale přesto to není ideální.

Synchronizace s Outlookem je vůbec s Nokií utrpení… Nepodporuje ani z poloviny funkce Outlooku, takže je v tom (lidově řečeno) bordel. Kalendář ještě jde, ale opakované úkoly jsou pro "kovovou Tatranku od Nokie" problém. O kontaktech ani nemluvím. A nemá to Operu Mobile, ale aspoň jsem tam nacpal Operu Mini. A nemá to Windows Mobile. Pozitivum tu ale je – nějak moc dlouho vydrží nabitá smile_regular. Člověk je hodinu na internetu (neomezený Vodafone Internet v mobilu do května zdarma) a ubude maximálně čárka baterie…

Téma II. – Klaus, přeběhlíci, ODS, politika, vláda, Paroubek, Topol, Bém, Bendl, Rath, život, vesmír a vůbec

klaus_mytus_sip-300 Nikdy jsem tatíčka Klause neměl rád. Nechci ho za prezidenta. Chci zpátky srdečného Havla. Nemám ho rád ani jako ekonoma – je to teoretická figurka, v ekonomických kvalitách z mého úhlu pohledu neporovnatelná s realistou a pragmatikem Jiřím Rusnokem.

Zajímavá je taky situace Klaus versus ODS, eventuelně Klaus versus vláda. Čestný předseda ODS začal zlobit (kdo ví proč, když má poslední volební období, když je neodvolatelný, prakticky nekontrolovatelný, o nic mu nejde), zašel tak daleko, že kritizuje styl ODS, chce se vzdát svého čestného předsednictví (jen jdi, Vašku, kam jen budeš chtít, jen ať na Tebe už nemusím koukat) a rád by emitoval nové politické strany, nejlépe takové, které budou kritizovat EU s heslem: "Čím víc, tím líp!"

bendl_web_250 MTR23a636_bem No a pak tu máme zábavnou situaci uvnitř ODS, tedy strany, která vždy všechny krize ukryla a ututlala. Nějak se teď nedaří, protože ututlat to by znamenalo prohru rebelujícího křídla modré holubice. Topolánek se umírnil, uznal chybu a chce s tím něco dělat. Toho si cením, a ač Mirka nemám rád, jednou se zachoval jako čestný chlap (musím to říct bohužel stejně jako pan Renč, kterého taky nemám rád) a to je dobře. Obecně vzato se teď chová nějak líp a nevím vám proč, nějak jsem ho začal nemít nerad (teda samozřejmě ne úplně, šmankote, ale snad mě chápete). Pak tu máme zábavného, slizkého psychiatra, primátora Béma. To je taky vtipálek. Ten si tak strašně nevidí do huby, že musí být snad slepý. Volá po padání hlav v ODS, tedy po hlavě Topolánkově, abych byl přesný. To, že je místopředseda, tedy v nejvyšším vedení a dle svých slov by jeho hlavička padla taky, to už se neřeší – hlavně se zbavit umírněného Topola, vlézt Vašíkovi opět do sedinky a plynule přejít v klasické špinavosti, kterými tenhle panáček jenom září. Další na řadě je pan Bendl, z mého úhlu pohledu (podobně jako stánkař Tluchoř) naprostý ztroskotanec, o kterém ale naštěstí nebylo slyšet. Ten pitomec ale znovu vylezl zpod kamene a jako chameleon mění barvy tak moc, že ani já nestíhám sledovat, na které straně je teď.

1316330-mirek-topolanek Z toho všeho mi vychází nejlíp právě Topolánek a fandím mu, aby ten boj v ODS vyhrál a my (tedy ČSSD) se s ním mohli zase v klidu trápit na běžné úrovni, ne při téhle trapné vnitrostranické válce. Teď jsem si tak vzpomněl – proč má Bém problém s naší (ČSSD) tolerancí vlády po dobu předsednictví? Jde jen o to, že nechceme dělat ostudu před celou Evropou. A pane Klausi, strčte si to Vaše anit-EU prorokování do nejhlubších útrob Vašich střev a už nikdy se nesnažte znevažovat a zneucťovat naši zemi tím, že budete tak odporně komentovat naše předsednictví EU. Jinak Vám já sám půjdu dát pár facek.

rath-ksicht Přeběhlíci jsou věčné téma, přestože teď lehce zanedbávané situací v ODS. Já osobně přeběhlictví neuznávám z jednoho důvodu – do poslanecké sněmovny nevolíme jména ale strany. Když si senátor přeběhne (třeba pan Antl), tak je mi to fuk, protože jsem volil jeho. Pokud si přeběhne nějaký Pohanka s Melčákem, zaslouží pár facek za zklamání voliče. Kecy o demokracii si strčte za klobouk, já právo na tzv. vlastní názor, který zde znamená "budu si dělat, co budu chtít, ač mi dal mandát volič, který s tím nesouhlasí", neberu. Problém ale je, že sněmovna (popř. celý parlament) je přeběhlíků (až na KSČM) plný – asi už víte, jak to myslím. Pak tu ale máme přeběhlíky jako je David Rath – s tím naopak plně souhlasím. Udělal to mimo své působení, takže nikoho nezradil a podobně. Politici jsou pouze hráči, co kopou za svůj tým. Pan Rath to u nás dělá dobře, tak proč by nezměnil dres, pokud bude za další tým hrát stejně srdnatě.

paroubek_vztek_sip-300 Nakonec bych rád řekl, že mě už delší dobu štve náš pan předseda Paroubek – já s ním (většinou) souhlasím, ale on své názory, popř. názory strany neumí prodat, neumí využívat šancí, které mu dávají soupeři. To je škoda. Možná tady vážně platí "Plnou parou back!".

Téma III. – Vánoce, Vánoce přicházejí…

stromek01 No fakt! Sníh byl, snad ještě bude (a u nás v Podkrkonoší snad opravdu jo), zima je taky (opět doufám, že ještě bude) a města už jsou vyzdobená. U nás v JH to je teď v zimě moc pěkné. Už se pomalu dostávám do vánoční nálady, přeci jenom je zítra první advent – každý rok se při adventu díváme na Adventní koncerty (na ČT1), hezky se naladíme a poslechneme příjemnou vánoční hudbu. Taky jsem při adventu každý rok umýval slavnostní sklo a porcelán (skleničky na víno a tak), ale to mi, bohužel, odpadlo – koupili jsme nedávno myčku.

Nemám, co k tomu říct – vždyť každý ví, co to jsou Vánoce, co znamenají, takže hezký advent všem! (A koukejte na ČT1.)

Téma IV. – Kofola třešňová

Nakonec se zmíním, že jsem ochutnal třešňovou Kofolu (vánoční edice) a je opravdu dobrá. Ne tak dobrá jako má oblíbena Cherry Coke, ale přesto moc dobrá. Já osobně musím mít Coca Colu na Vánoce každý rok – je to taková tradice. Já ji jinak už moc přes rok nepiju, resp. skoro vůbec.

P.S.: Zase dávají mou oblíbenou reklamu Coca Cola "Vánoce jsou tady, Coca Colu si vychutnej!". Letos je i pěkná, sice to na tu původní nemá, ale daleko lepší než poslední roky.

4 komentáře: „Týden Matěje Gottwalda aneb namixuj, co můžeš

 1. Vladimír

  ale fuj, politika….to ti snad ani nebudu (jakožto zapřisáhlý pravičák) komentovat, páč bychom se pohádali 🙂

 2. Doom

  měl jsem rozepsanej komentář o submisivovi havlovi a pak jsem omylem zmáčkl ctrl+r a komentář byl v háji :-)havla nebrat.

 3. Matěj

  Vláďa: Mám kamaráda (který mě mimochodem přivedl k posilce) a ten je taky pravičák. Vždycky se vesele pohádáme, ale všechno dobré. Já nemám rád, když někdo někoho zarputile přesvědčuje, že ten druhý nemá pravdu, zvlášť v politice. Volme si každý, koho chceme, buďme každý takový, jakým chceme být, ale přátelská hádka nad politikou mi cizí není. Proto se rád hádám s oním kamarádem (Honzou – budoucím právníkem, snad již brzy, doufejme) – je to vždy na té přátelské úrovni.
   
  Doom: Klause ale taky ne ;-). Já byl mimochodem pro Švejnara – ne proto, že nikdo jiný nebyl (bohužel to všichni brali "cokoliv jiného než Klaus), ale proto, že si ho jako člověka a odborníka cením.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s