Kříže v příkopech, aneb ušetřete cestářům práci

Normální

KRIZEK~1 Každý jsme asi při jízdě po našich "pozemních komunikacích" zaznamenali na některých místech svíčky, květiny, eventuelně pomníčky nebo kříže s fotografiemi v příkopech. Všichni taky dobře víme, proč tam jsou. Tragické nehody na našich silnicích nepatří, kvůli některým méně ohleduplným nebo přehnaně sebevědomým jedincům, k výjimkám. Chápu zármutek pozůstalých či přátel obětí, ale myslíte si, že je vážně nutné uctít památku zesnulých tím, že přiděláte práci cestářům, kteří taky čas od času ty stráně a příkopy musí vyčistit a posekat?

Jak se pak takový cestář musí cítit… Je to přeci jenom člověk – určitě pociťuje pietu takového místa, určitě ho nechce zničit. Na druhou stranu je tam od toho, aby ten příkop uklidil. A navíc, řekněme si to upřímně – některé památníky spíš vypadají jako malý lunapark.

Co na to Matěj?

Já osobně takovéhle památníčky neuznávám, ale velice dobře chápu lidi, kteří je vytvářejí. Osobně bych se toho ale vyvaroval. Co si o tom myslíte vy?

2 komentáře: „Kříže v příkopech, aneb ušetřete cestářům práci

  1. Martin

    Těžko říct… On se ten úhel pohledu skutečně výrazně mění s nastalou situací… nelze objektivně zhodnotit. Ale mě to nijak nevadí a ani neobtěžuje.

  2. Petr

    Nejsem proti nějakému decentnímu křížku či pietě u silnice, ovšem nesmí nijak vadit, překážet či prostě tam být viditelnější než dopravní značení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s