Konec volného prodeje OEM Windows na konci roku! Ale…

Normální

Vista na Vista 

Trocha bulvarizace v nadpisu neuškodí… Děkuji za prominutí smile_wink.

Microsoft se rozhodl, že by bylo rozumné udělat konečně pořádek v pojmenování prodejních modelů Windows, a tak přišel s radikální změnou, kterou vám ale všichni budou zajisté podávat (stejně jako já v nadpisu) jako konec volného prodeje OEM verzí Windows. Ano – pravda to je, ale chtělo by to doplnit, nemyslíte? Bude to (dle Microsoftu) takhle – stále se budou prodávat drahé krabicové verze (jejich výhody není nutné zmiňovat), OEM verze se budou dodávat dle OEM licence pouze s novým počítačem. Od nového roku (nebo možná už v listopadu) přibude nový prodejní typ – legalizační sada, která bude mít prakticky stejnou licenci jako její OEM protějšek, jen se bude moct koupit samostatně.

Teď je ve vzduchu samozřejmě otázka, kolik bude stát – pokud stejně (nebo podobně) jako OEM verze, není problém a vše je při starém (dobrém). Pokud ne, ani tak nic nenaděláme smile_tongue.

Reklamy

2 thoughts on “Konec volného prodeje OEM Windows na konci roku! Ale…

  1. Petr

    Osobně se mi vždy zdálo divné: Prosil bych jednu klávesnici Microsoft a jedny OEM Windows k tomu. No ale k věci. Přesně to je otázka – kolik to bude stát? Tipuji, že klasická OEM mírně zlevní a ta "legalizační" bude stát jako dosud. Otázkou je proč legalizační, vždyť jsem mohl předtím legálně používat Linux a teď jsem se rozhodl přejít na lepší OS. Holt stále u MS počátají vzorcem: počet PC = počet licencí OS Windows.

  2. Matěj

    Nevím, jestli "legalizační sada" je konečný oficiální název – myslím, že se to má jmenovat "Windows Genuine Kit", což tak úplně překladu "legalizační sada" neodpovídá. Ať je název, jaký chce – jedno je jasné – jedná se o OEM verzi s jiným názvem a upravenými licenčními podmínkami. Ohledně ceny a jejího vývoje s Tebou souhlasím – taky to tak vidím.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s