Google maniaci nezklamali – „Chrome for President!“ hlásají

Normální

Google Chrome for President! Přestože tenhle scénář všichni známe, přestože jsme se mu smáli už mnohokrát, ale protože je vášeň stále stejná a neutuchající, je na čase se zasmát znovu. Oč jde? Google maniaci mají zase důvod, proč ráno vstávat, k čemu se modlit, mají další zbraň proti zákeřnému Microsoftu a jeho odporným komerčním, uzavřeným aplikacím, mají téma pro diskuse na fórech, mají proč vést krutou a nekompromisní flamewar na Živě.cz – je tu – prohlížeč od Googlu!

Pár minut po tom, co Živě.cz oznámilo uvedení beta verze Chromu, začaly se diskuse na jmenovaném webu plnit výkřiky natěšených Google-branded uživatelů – Chrome je už teď lepší než ostatní prohlížeče, Chrome má obrovskou budoucnost, Hulán nevynechal svou obligátní kritiku, že X je daleko lepší než Firefox (za X je možné dosadit cokoliv a jako dodatek nejenom jakýkoliv prvek z množiny racionálních argumentů, ale také všechny prvky množiny argumentů iracionálních a demagogických), tedy v tomto případě, že samozřejmě Chrome je daleko lepší než Firefox.

Zajímavé je, že jakmile pan Waic (přestože není jeden z mnou uznávaných autorů) napíše cokoliv o Microsoftu (nové služby zdarma, nové programy zdarma, nové doplňky pro Windows, nové doplňky pro Office, rozšiřování služeb zdarma, prostě cokoliv), sejde se nejdřív banda zarytých odpůrců Microsoftu, kteří soupeří v tom, kdo z nich "Windoze" a "Mrkvosoft" lépe pohřbí, kdo ho lépe zhaní, nezapomene se ani na plešatého staršího vysokého pána. Pak naklusá další horda, tentokrát zarytých patetických linuxáků, kteří se snaží o to samé, co předchozí grupa, jen s tím rozdílem, že při tom stihnou ještě udělat linuxu totální ostudu, se kterou by snad mohla soupeřit jen hláška pana báťušky cara, Putina, že válku v Gruzii vyvolaly Spojené státy. Hned další vlna "Sturm und Drang" jest vlna méně početná, nicméně o to hlasitěji úpějící – ano, hádáte správně, jedná se o posluhovače dodavatelů nakousaného ovoce. Jenže co se nestane pak! Naklusají militantní windowsáci a začnou mlet věty typu "Pořiď si opravdový systém!" nebo "Linux dělají pouze zauhrákovaní pubescenti, kteří nemají zdání o tom, co je to pracovat na čtyřjádrové stanici s 8GB RAM a 64 bitovým systémem, což je totiž jediný počítač, na kterém produktivita profíka zásadně roste!".

Co na to Matěj?

Lidi, dělejte, co chcete, nakonec – jsme v demokratické zemi. Ale když už nadáváte, vzpomeňte si i na to, že i milosrdný, otevřený, všechny milující a nejlépe vyvíjející páter Google má své dny a čas od času holt vypustí do světa smlouvu EULA s odstavcem 11.1, ve kterém vám sebere všechna autorská práva. Vlastně pardon, já zapomněl – on to byl jen překlep!

Kdybyste tu placku "Google Chrome for President" někdo opravdu chtěli (třeba některý ze zarytých Google maniaků), napište mi, rád zašlu zdroj v Photoshopu. Jinak mi je líto – v GIMPu ho nemám.

3 komentáře: „Google maniaci nezklamali – „Chrome for President!“ hlásají

  1. Doom

    flamewars byly, jsou a budou. vždycky se najde pár troubů, co si musí dokázat velikost penisu výkřikem do tmy na internetu… v každém odvětví se najde produkt, který je nutno bezmezně milovat a ostatní hanět – ať je to Intel, nVidia, Linux, Škodovka, Google nebo Campagnolo. kokoti se vyřvou a karavana stejně jede dál, protože většina lidí používá to, co jim vyhovuje a je jim ukradené, že něco rulezz. klidně ať to ruluje dál, ale jim to nic nepřinese

  2. Vladimír

    BTW nejlepší prohlížeč ever byl IE 3.02 – žádný ActiveX, žádná Java, žádnej flash – jen interpretace HTML kódu a já jsem přesně věděl, co to dělá…
    🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s