Nefunguje tlačítko na dálkovém ovládání

Normální

HP Pavilion dálkové ovládání Ke svému multimediálnímu notebooku HP Pavilion dv6655ec dodává HP i dálkové ovládání, které se dá pohodlně "odložit" do ExpressCard slotu, což je opravdu výborná věc – ovladač je vždy k dispozici. Tlačítka na ovladači jsou samozřejmě pouze membránová, což je pochopitelné – levná výroba a zároveň minimalistické rozměry. Problém ale nastane, pokud se takový ovladač porouchá – není možné jej opravit – membrány jsou přilepené, rozdělat je tedy nelze. Ani samotné tělo ovladače nerozděláte, protože je slisované do jednoho kusu (no, ani se nedivím – při poruše se prostě zahodí a konec; a za další – rozdělat jej by stejně nemělo žádný smysl).

Reklamace ovladače

No, komu jinému by se mohl porouchat ovladač než mně, že smile_regular. Jedná se naštěstí pouze o jedno tlačítko, ale zrovna jedno z nejdůležitějších – start Windows Media Center smile_regular (no, mohlo to být horší – třeba takové "play" by mě mrzelo víc). Kontaktoval jsem tedy bratra, který mi řekl to, co jsem napsal výše (nutno vyměnit celý ovladač). Zároveň jsem zjistil, že má baterie horší kontakt (ovladač nefungoval vůbec, což mi přišlo divné), podložil jsem ji tedy papírkem a vše, kromě toho inkriminovaného tlačítka, zase funguje. Píšu tedy do CzechComputeru, jaký mám problém a ptám se, co s tím. Dočkal jsem se nejhoršího – "Pošlete nám notebook s ovladačem, vyzkoušíme, jestli nefunguje." "WTF?!" říkám si. Pouze jsem tedy odpověděl, že "Reklamaci tedy uplatňovat nebudu."

To je vše, víc jsem napsat nechtěl – jen že mi to přijde dost šílené posílat celý notebook, ale chápu, že závadu musí nějak dokázat. Do Prahy zrovna cestu nemám – ale jestli tam pojedu k zápisu na VŠ, určitě beru notebook s sebou a pokusím se to vyreklamovat. fingerscrossed

2 komentáře: „Nefunguje tlačítko na dálkovém ovládání

  1. Vladimír

    To je standardní postup, my to tak děláme taky….k reklamaci musíš dodat kompletní zařízení (70% "závad" je způsobeno špatnou manipulací, to musí technik otestováním vyloučit)

  2. Matěj

    Však jasné, ne? 😉 Bydlet v Praze, není problém, ale takhle budu reklamovat jen v nejkrajnějším případě nebo v případě, že bych měl do Prahy cestu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s