Já versus Vista x64 – 1:1 (Joint Task Force)

jtf_vista_green Dobře, přiznám se, oproti Heroes of Might and Magic IV jsem si teď vybral daleko snazší sousto pro souboj s Vistou x64 – nedalo mi to a rozhodl jsem se koupit si další hru (přestože peněz ubývá, tenhle kousek se mi moc líbil a za 199Kč to není ani zdaleka zlá koupě). Zase se jedná o strategii, tentokrát je to ne-úplně-klasická RTS (s prvky RPG), oproti HOMAM 4 se jedná o notný kus novější software (kompletně 3D, využívá snad všechny dostupné technologie minulé verze DirectX 9). Zároveň mě na ní zaujalo, že není z ohraného prostředí druhé světové války, naopak vypráví o ryzé současnosti – boj s terorizmem v nejšťavnatějších světových destinacích (však známe Mogadišo, Kolumbii, Bosnu a tak dále). Ze všeho si hra vzala to nejlepší (vojáky vám mimochodem vysazuje známá "černá" verze BlackHawku s elektronickým vybavením v nose určená pro speciální jednotky, která je známá z filmu Černý jestřáb sestřelen) – najdeme zde prvky RPG (vojáci se učí a prochází s vámi hrou), hodně se hra inspirovala i Commandos, ale najdeme tu i jisté prvky vojenských stříleček à la Operace Flashpoint. Hra získala dokonce oficiální licence od výrobců vojenské techniky (mezi nimi především Lockheed Martin, Boeing či Northrop Grumman). Abych nezapomněl – o jakou že se jedná hru? Joint Task Force!

Po spuštění následoval problém

Hra se nainstalovala, systém si ji dokonce (jako většinu titulů) přidal do seznamu her, našel si o ní informace a obrázek. Když jsem se ji ale pokusil spustit, následovalo překvapení – hra naběhla v rozlišení (tipnul bych) 320×240, zobrazila mi tedy jen část obrazu, zvuk fungoval, videa byla ale dokonce z obrazu ještě posunutá pryč (viděl jsem jen horní levý roh videa), poté hra už dál nepokračovala. Klika byla, že se nekonalo BSOD, nicméně i přesto mě nastalá situace celkem rozhodila – no řekněte, nebyli byste lehce v šoku, že jste si koupili dvě hry a ani jedna nejde?!

Řešení

Naštěstí se ale nejednalo o chybu Visty obecně ani Visty x64 (Windows XP x64 je dokonce podporovaným OS), pouze si hra nerozuměla s mou grafickou kartou. Vývojáři naštěstí vydali opravný patch, který tyto problémy řeší (a navíc pár problémů v českých překladech, bugy v misích a podobně – prostě klasika). Oba patche (do verze 1.2) jsem tedy stáhl a neprodleně vypálil na CD a přiložil do obalu hry J. Níže jsou linky na stažení…

 Joint Task Force screenshot

Advertisements

Posted on 30.5.2008, in PC hry. Bookmark the permalink. Napsat komentář.

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s

%d bloggers like this: