Soutěž s UPC, aneb když už otázka je špatně

Normální

Hodinová věž Westminsterského paláce Je jen málo horších věcí než se společensky ztrapnit. Člověk by si měl prostě dávat pozor na to, co říká – viz. John Lennon je Američan, živočišných druhů přibývá, globální oteplování neexistuje, velká říjnová revoluce byla v říjnu a podobně. Dnes se mi do ruky dostala soutěž pro předplatitele služeb UPC (satelitní či kabelová televize a internet)…

Do Londýna, i když o něm nic nevíme!

Soutěž probíhá do 31. 5. a hlavní cenou je dvoudenní zájezd pro dvě osoby do Londýna včetně průvodce, hotelu, letecké dopravy, přepravy po městě a všech podobných náležitostí. Otázka zněla "Jak se jmenuje hodinová věž Westminsterského paláce v Londýně?" a je jasné, že z možností typu "Pig Ben" či "Top Ben" zvítězil Big Ben. Problém ale je, že ani jedna odpověď není správná. Je to sice rýpání, ale nemůžu si pomoct – pokud někdo pořádá soutěž o pobyt v Londýně, soutěžní otázka se týká tohoto konzervativně překrásného města a ještě má tu drzost ji položit natolik neznale, že to každého alespoň minimálního znalce tahá za uši, je nutné to UPC nechat (lidově řečeno) "sežrat". Žádná věž v Londýně a už vůbec ne na Westminsterském paláci nemá název "Big Ben". Jak všichni angličtináři dobře víme, je to dlouhodobá jakási folklórní dezinformace, která ale zřejmě zasáhla i pořadatele zájezdů do Londýna (samozřejmě je v ceně zájezdu i poznávání památek – jestli to někdo vyhrajete, zeptejte se tam, jak to je).

Jak to tedy je?

Big Ben je samozřejmě lidový název pro největší hodinový zvon v hodinové věži Westminsterského paláce (to je ona rozsáhlá budova, ve které sídlí anglický parlament, najdete ji na břehu Temže v ulici White Hall). Přestože se přesně neví, po kom byl takto pojmenován (po staviteli, Benu Hallovi? Nebo je to jinak?), prostě se mu tak říká. Věž ale sama o sobě žádné jméno nemá, říkávalo se jí ale věž svatého Štěpána (St. Stephen’s Tower) podle názvu západního křídla budovy.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s