PSPad Editor a integrace do Windows Vista x64

Normální

Windows Vista pro 64 bitové procesory je jistě vynikající operační systém, pokud právě takový 64 bitový procesor máte a k němu spoustu paměti RAM, kterou byste jinak s 32 bitovým systémem nevyužili. Nicméně výrobci aplikací s touto alternativou dnes stále ještě ve velké míře nepočítají. V čem je problém? Spousta aplikací, stejně jako dnes zmiňovaný PSPad Editor, výborný programátorský freeware editor, podporuje integraci do kontextových menu operačního systému (pozn.: to je to menu, které se zobrazí, když na objekt kliknete pravým tlačítkem). Protože má ale Vista x64 pevně oddělené x86 a x64 aplikace, zároveň tedy i kontextová menu, PSPad s nimi zatím nepočítá a integruje se pouze do 32 bitových menu, takže při běžné práci s Windows v menu položky PSPadu nevidíte.

Jak na nápravu?

Kontextové menu s PSPadem

Způsoby jsou hned dva…

 1. Nejjednodušší způsob je si prostě stáhnout nejnovější betaverzi PSPadu 4.5.4 z této adresy. Nejprve doporučuji použít čistič registrů v instalační složce programu, poté teprve z menu nastavení aplikovat doplňky pro kontextová menu.

  Ještě poznámka: Zjistil jsem, že pro provedení některých změn, zvláště pokud jde o kontextová menu, je nutné PSPad Editor spustit s administrátorským oprávněním (tedy spustit jako správce).

 2. Druhou cestou je použití stávající instalace PSPadu (tedy 4.5.3), je ale nutné registry opravit manuálně. Postup následuje…
  Pozn.: Pokud by klíče již existovaly (resp. pokud by byl PSPad již registrován), klíče smažte a vytvořte nové dle návodu. Kdybyste přidali další, budete mít v kontextovém menu klíčů hned několikero, což samozřejmě nechceme.
  1. Spusťte editor registrů (Start -> regedit)
  2. Do "PočítačHKEY_CURRENT_USERSoftwareClasses*" přidejte klíč "shell"
  3. Do vytvořeného shellu přidejte klíč "PSPad"
  4. Přesuňte se do vytvořeného klíče PSPad a vytvořte v něm další klíč "Command"
  5. Výchozí hodnotu v právě vytvořeném klíči Command (v pravém rámci okna regeditu) změňte na:
   C:PROGRA~2PSPADE~1PSPad.exe "%1"
  6. Přesuňte se do Do "PočítačHKEY_CURRENT_USERSoftwareClassesWow6432Node*" a udělejte zde naprosto stejné změny jako v minulém případě.
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s