Mikrofon(y) u HP Pavilionů – potichu či nefunkční (aktualizováno)

Normální

Podobně jako spousta uživatelů, kteří si zakoupili notebook HP Pavilion (osobně vlastním dv6655ec s rozšířenou pamětí RAM na 2GB) s operačním systémem Windows Vista, nefungovaly mi správně ve víku vestavěné stereo mikrofony. Snažil jsem se problém odstranit nainstalováním aktuálního ovladače zvuku Conexant HD-Audio SmartAMC HD2, nicméně zvuk u mikrofonů vypadl úplně. Prohledával jsem také internet, ale žádné přesvědčivé návody "jak na to" jsem nenašel. Zkusil jsem to tedy naposledy a po svém… (používám Microsoft Windows Home Premium x64)

Co tedy pomůže?

Je to až prozaicky prosté – jděte do ovládacích panelů, zde zvolte "Programy – odinstalovat program", ze seznamu nainstalovaných aplikací vyberte Conexant HD Audio a odinstalujte jej. Jakmile bude ovladač odstraněný, restartujte počítač. Po naběhnutí systému nebude fungovat zvuk – toho se nelekejte, je to logické – právě jste odinstalovali ovladač zvuku. S největší pravděpodobností vám nyní Windows zahlásí nalezený nový hardware, povolte mu klidně stáhnout ovladač z internetu. Budete překvapeni, ale zvuk a dokonce i mikrofony budou fungovat! Neradujte se však předčasně – ovladač od Microsoftu má k dokonalosti daleko (především není odstraněno nepříjemné praskání v reproduktorech, které mi značně vadilo a navíc tento ovladač neobsahuje filtry pro optimalizaci zvuku mikrofonů).

Co teď? Nyní nadešla ona chvíle, kdy nainstalujeme originální Conexant HD Audio ovladač (v ideálním případě ten nejnovější, který seženete, ale je to upřímně celkem jedno). Po jeho instalaci by měl být zachován stav z minula – tedy funkční zvuk i mikrofony, jen bez praskání. V nastavení zvukových zařízení (buď přes Ovládací panely – Hardware a zvuk – Spravovat zvuková zařízení – záložka Záznam, nebo pravým tlačítkem na ikonu zvuku u hodin – Zařízení pro záznam) změňte hlasitost mikrofonů na 100%. Jen upozorním, že pro aplikaci změn je obvykle nutné mikrofony zakázat a opětovně povolit.

Nyní by mělo být vše v pořádku a s originálním ovladačem!

AKTUALIZACE 22.4.2008: Pokud vám služba Windows Update nabídne aktualizaci ovladače Conexant HD Audio (březen 2008), neinstalujte ji a nadobro ji odmítněte (zařaďte ji do aktualizací, které už nikdy nechcete zobrazovat) – po instalaci totiž mikrofony vypadnou úplně. Na tento fakt jsem zapomněl v příspěvku upozornit.

Inkriminovaný update - neinstalovat!

Zároveň doporučuji v programu Smart Audio (Ovládací panely – Další možnosti) nastavit následující:

Conexant Smart Audio - nastavení

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s