Outlook 2007 a náhledy příloh PDF

Normální

Přestože nový Adobe Reader 8.1 (a vyšší) automaticky integruje plugin pro Microsoft Outlook 2007, který vám umožní zobrazovat náhledy PDF souborů přímo v okně zprávy tak, jak jste zvyklí např. u souborů MS Word, v mém případě (a i v případě dalších uživatelů) nefungoval. Dokonce jsem Adobe Reader odinstaloval, nainstaloval nejnovější 8.1.2 jak v angličtině, tak češtině, ale ani v jednom případě prostě nefungoval – Outlook vypsal chybu, že nebylo možné zavést PDF file handler.

Řešení – balíček pluginů od MSDN

Naštěstí však MSDN vypustilo balíček pluginů pro MS Office 2007 a Windows Vista, které vám umožní zobrazovat náhledy PDF (a mnoha jiných souborů jako třeba ZIP) přímo v průzkumníku Windows Vista nebo ve zprávě MS Outlook 2007. Jediné, co musíte udělat, je stáhnout tento velice kompaktní balíček (cca 500kB) a nainstalovat jej. Je však nutné mít nainstalovaný Microsoft Visual J# Version 2.0 Redistributable Package.

Po instalaci balíčku "náhledových pluginů" od MSDN se už podobné chyby nebudou zobrazovat, navíc bude do Windows i Outlooku přidána podpora pro zpracování náhledů 11 nových typů souborů (mezi nimi např. zmíněný ZIP, MSI, XAML, RESX, CSV aj.).

Reklamy

One thought on “Outlook 2007 a náhledy příloh PDF

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s