Hulán = Topolánkovo internetové alter ego?

Normální

Když si tak poslední dobou pročítám blog Radka Hulána (ano, i on má svá světlá období, tedy období, kdy mě jeho kontroverzní názory v blogu MyEgo.cz tolik neuráží nebo nepřijdou naprosto stupidní), zjišťuji, že Radek Hulán je pravděpodobně Mirek Topolánek. Že by umělecké jméno? Nevím. Tak či onak, přestože mnozí se na pravou totožnost Radka Hulána snažili přijít (někteří došli dokonce ke zjištění, že buď vůbec neexistuje, nebo je výplodem skupiny lidí, která pod tímto pseudonymem páchá svá internetová zvěrstva), já ji však zřejmě objevil.

Jak jsem k tomuto objevu došel? Je to jednoduché – Radek se poslední dobou rozplýval nad úžasným třicetipalcovým LCD monitorem Dell s úžasným S-IPS panelem (a to už je něco, dámy a pánové, žádný trapný, barevně nevěrný, ale především laciný TN panel, na který je zřejmě nemožné se pouhým okem podívat, protože z člověka Radkovy nátury vylétává neúplně strávená snídaně). Poté následovala krátká epizodka s in-ear sluchátky, která nedávno objevil, ale tu bych nepovažoval za nikterak důležitou, protože je to pouze doznívající úžas nad přehrávačem Zune 80GB. I když, do karet mi i toto zjištění hraje. Druhou epizodkou, než se vrátíme opět k třicetipalcovému gigantovi, byl výběr kompaktní zrcadlovky, kterou taktéž Radek absolvoval úspěšně. Dell se však ozval znovu a stal se nyní víkendovým tématem číslo jedna – na panelu se objevilo prosvítání bílého podsvětlení (pro Boha, hlavně tomu neříkejte česky, správně je to backlight bleeding) na celých cca 2,5cm2. Nicméně nebudu to bagatelizovat, jedná se o závažný problém. Radek se samozřejmě rozhodl reklamovat, protože (a teď se opravdu držte) si k monitoru dokoupil tříletý balíček záruky, který zahrnuje i výměnu kusu za kus příští pracovní den. A věřte nebo ne, firma splnila, co deklaruje a Radek se tak divil, tak byl šťastný a celý z tohoto fenomenálního aktu rozjařený, že z toho nechal potěšit se i nás svým příspěvkem na blogu.

Stále jsem se ale nedostal k tomu, proč je Radek zřejmě Mirek. Četli jste deník Mirka Topolánka (pravděpodobně s rozumem v koncích), když byl provádět řitní alpinismus u pana prezidenta Bushe, který si na něj udělal dvakrát tolik času, než na ostatní "obyčejné" státníky? Kde se pan premiér rozplýval nad rozlehlostí, krásou a volností krásné země tam kdesi za mlhami Atlantského oceánu – o zemi svobodných a zemi statečných (jak se zpívá v americké státní hymně)? Pak asi chápete… jak Radek, tak i Mirek jsou v podstatě malí puberťáci (pravda ale je, že už ne uhrovití, jak by mohl namítnout Radek), kteří si plní své životní sny. Pro někoho to je být popelářem či dostat dřevěné chodítko, pro jiného projet se kabrioletem po USA a pro dalšího zase nákup největšího monitoru a využívání jeho nadstandardních záručních služeb. A možná jsou oba podobní i v tom, že se často mýlí (Mirku, John Lennon není Američan; Radku, Linux je vážně normální operační systém)…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s